Perdirbimo metu atskiriamas šarminis manganas ir cinko-anglies elementai, nikelio kadmis ir metalo hibridas, ličio jonai, švino rūgštis, o taip pat atskirai perdirbami baterijų korpusai.
Dauguma surenkamų elementų būna 2 metų amžiaus.
Pagrindinis ES įstatymas, kuris nustato baterijų perdirbimo kriterijų yra ES Baterijų direktyva („EU Batteries Directive“), kurioje nustatyta, kad 2012 m. žemyne būtų perdirbama ne mažiau kaip 25 proc. visų buityje panaudotų baterijų.
Baterijų perdirbimas Europoje tapo privalomas nuo 2008-ųjų metų.
Tačiau ne visiems sekasi šį tikslą pasiekti. Pavyzdžiui, kovo mėnesį Didžiosios Britanijos agentūra „The Environment Agency“ suskaičiavo, kad šalyje perdirbamų baterijų kiekis nesiekia nei 10 proc.
Be to, aplinkosaugininkams nerimą kelia tai, kad prieš Kalėdas išaugę baterijų pardavimai neatsispindi perdirbime – baterijų sugrąžinama mažiau, nei prisiperkama per šventinį sezoną.
Aplinkosaugininkai pataria pirkti įrenginius su įjungimo į tinklo galimybe. Taip pat populiarėja daugkartinio naudojimo baterijos bei naujausias saulės baterijų technologijas naudojantys įtaisai. Šie trys būdai padeda itin ženkliai sumažinti panaudojamų buitinių elementų skaičių.