Prasta atmintis, peršalimas, opa – laikas išbandyti gydymą žolelėmis

Daugelis iš mūsų turime bent keletą naudingų žolelių savo sode arba balkone esančiuose vazonėliuose, kurias naudojame norėdami paskaninti vakarienę ar suteikti skonio padažui. Pasirodo, kad šie augalai gali būti naudojami ir jūsų sveikatos pagerinimui, – praneša dailymail.co.uk.
Vaistažolės
Vaistažolės / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Apskaičiuota, kad Didžiojoje Britanijoje žmonės, pirkdami gydančiąsias žoleles, išleidžia 126 milijonus svarų sterlingų. O ir 2008 m. atlikta apklausa atskleidė, kad 35 proc. britų yra išbandę pirktines gydančiąsias žoleles.

Todėl ar iš tiesų norint išsigydyti sunkias ligas pakanka nueiti į atitinkamą parduotuvę? Tinklalapio dailymail.co.uk žurnalistai kalbėjosi su Philipu Weeksu, natūralios medicinos ekspertu, apie kasdien vartojamų žolelių naudą.

Pipirmėtė

Šis augalas gali palengvinti skrandžio spazmus ir sumažinti dirgliosios žarnos sindromo simptomus. Pipirmėtės aliejus gali būti naudojamas mažinti įvairiems skausmams. Vokietijos universitete atlikti tyrimai parodė, kad pipirmėtės lapų arbata gali išgydyti peršalimą. Tuo tarpu šios žolelės aliejus veikia kaip antivirusinis vaistas – rodo mėgintuvėlyje atliktas tyrimas.

Rozmarinas

Išvertus iš lotynų kalbos rosmarinus reiškia jūros rasa, jau nuo seno žinoma, kad šis augalas pasižymi savo savybe pagerinti atmintį. Pasakojama, kad praeities mokslininkai plaukuose segėdavo šviežio rozmarino šakeles, kad nepamirštų to, ko išmoko.

„Rozmarinas skatina smegenų kraujotaką. Negana to, jame yra svarbus antioksidantas, vadinamas carnosic rūgštimi, kuri apsaugo smegenų ląsteles ir, kaip manoma, gali padėti sergantiems alzchaimerio liga. Rozmarino arbata idealiai tinka smegenų stimuliacijai, tiesa sakant norint susikoncentruot padėti gali jau vien rozmarino kvapas“, – tvirtina P. Weeksas.

Ir tai dar ne visos šio augalo savybės. Nacionaliniame Prancūzijos agronomijos institute atlikti tyrimai atskleidė, kad rozmarinas stimuliuoja citochromo P450 produkciją organizme, kuris ypatingai svarbus norint iš kraujo išsivalyti toksinus.

Raudonėlis

Origanum vulgare žolininkų jau seniai pripažintas turintis antioksidantinių ir nuo ligų apsaugančių savybių. Jo lapai ir žydintys stiebai gali pakeisti įvairius antiseptikus.

Raudonėlio žolelėse yra daug naudingų medžiagų. Mėgintuvėlyje atlikti tam tikrų bakterijų tyrimai parodė, kad visai nedidelis raudonėlio aliejaus kiekis buvo labai efektyvus kaip antibiotikas, žudant stafilokoko bakteriją“, – teigia P. Weeksas.

Pasirodo, kad raudonėlyje yra 42 kartus daugiau antioksidantų nei oboliuose, 30 kartų daugiau nei bulvėse ir 12 kartų daugiau nei apelsinuose – o tai raudonėlį daro vienu efektyviausių augalų, mažinančių chemijos žalą organizmui.

Čiobreliai

Pagrindinė jo sudedamoji dalis, timolas, gali sunaikinti bakterijas ir grybelines infekcijas.

„Čiobrelis yra antibakterinis augalas, tyrimai atskleidė, kad jis labai efektyviai naikina helicobacter pylori bakteriją, kuri sukelia skrandžio opą. Į medų įlašintas čiobrelių ekstraktas jau kelis šimtmečius naudojamas bronchitui ir krūtinės infekcijoms gydyti. O aš jį reguliariai naudoju savo žolelių klinikoje“, – pasakoja natūralios medicinos ekspertas.

Šalavijas

Šis augalas, dėl savo antiseptinių savybių, daugelį metų buvo naudojamas vietoj dantų pastos. Šalavijas įeidavo ir į daugelio veido kremų sudėtį, kadangi turėdamas priešuždegiminių savybių, jis padėdavo išgydyti įvairius įkandimus.

Didžiosios Britanijos universitete atlikti tyrimai atskleidė, kad šalavijo ekstraktas stipriai sumažino moteris kankinančių karščio pliūpsnių dažnį menopauzės metu. „Daugelis moterų tvirtina, kad menopauzės simptomus mažina paprasta šalavijų arbata“, – teigia P. Weeksas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis