„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tyrimas atskleidė pieno taršą: jame rasta antibiotikų, vaistų nuo skausmo ir lytinių hormonų

Ispanijos ir Maroko mokslininkai ypatingai jautriomis technologijomis ištyrė karvės, ožkos ir nėščiosios moters pieną.
Pienas
Pienas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tyrimo rezultatai buvo gan netikėti – vienoje stiklinėje pieno jie rado ištisą nuskausminamųjų, antibiotikų ir augimą skatinančių hormonų kokteilį, – praneša dailymail.co.uk.

Nors chemikalų kiekis buvo pernelyg mažas, kad pakenktų žmogui, tačiau tyrimo rezultatai parodė, jog žmogaus pagaminti chemikalai, dabar aptinkami mūsų maisto grandinėje.

Didžiausias vaistų kiekis buvo aptiktas karvės piene. Mokslininkai mano, kad kai kurie chemikalai ir augimą skatinantys vaistai buvo tiesiog duodami toms karvėms arba į pieną pateko dėl kokio nors užkrato fermoje.

Ispanijos ir Maroko mokslininkai analizavo 20 mėginėlių su karvės pienu, pirktu jų šalyse.

Tyrimas atskleidė, kad karvės piene buvo priešuždegiminių vaistų, niflumo, mefenaminės rūgšties pėdsakų ir ketoprofeno – vaisto nuo skausmo, naudojamo ir žmonėms, ir gyvūnams gydyti.

Jame taip pat aptikta hormonas 17-beta-estradiol – tai tam tikra lytinio hormono estrogeno forma.

Šie rezultatai tada paaiškino keistą žuvų patinėlių elgesį, kurie buvo pradėję dėti kiaušinėlius.„Mes manome, kad naujosios technologijos padės kur kas efektyviau aptikti įvairius teršalus maisto produktuose. Maisto kokybės kontrolės laboratorijos galėtų panaudoti šį naują tyrimą, kad aptiktų įvairius teršalus produktuose, jiems nespėjus patekti ant pietų stalo. Taip vartotojai būtų informuoti ir užtikrinti, kad jų valgomas maistas bus nekenksmingas, tyras ir naudingas, o ne žalingas, jų sveikatai“, – tvirtina tyrimo autorius, daktaras Evaristas Ballesterosas.

Ožkos piene mokslininkai aptiko nifluminės rūgšties, o motinos piene – ibuprofeno, naprokseno nuskausminamųjų pėdsakų.

Tyrimo autoriai mano, kad naujasis jų trisdešimties minučių testas yra pats jautriausias iš visų ir nė kiek neabejoja jo tikslumu.

Praėjusiais metais Didžiojoje Britanijoje buvo tiriamos žuvys. Mokslininkai jų organizme aptiko antidepresanto prozako ir įvairių hormonų pėdsakų. Šie rezultatai tada paaiškino keistą žuvų patinėlių elgesį, kurie buvo pradėję dėti kiaušinėlius.

Antibiotikų, kraujo spaudimą bei cholesterolio lygį mažinančių vaistų poveikis laukinei gamtai šiuo metu yra tiriamas visame pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs