Nakvynės Panevėžyje ieškantys krepšinio sirgaliai, norintys gyventi viešbutyje, turi vienintelį variantą. Netoli miesto centro esančiame viešbutyje „Pervaža“, pro kurį nuolat dunda traukiniai, vakar buvo likę trys laisvi numeriai.
Kainos išaugo keturis kartus
Tiesa, norint apsigyventi viename jų, tektų pakloti itin apvalią sumelę. Keturvietis kambarys parai, į kainą įskaičiuojant lengvus pusryčius, kainuoja beveik 700 Lt. Į Europos čempionatą atvykę užsieniečiai, tokio tipo kambaryje gyvensiantys šešias dienas, turės pakloti daugiau nei 4 tūkst. Lt. Jei klientai tame pačiame kambaryje norėtų apsistoti, pavyzdžiui, po savaitės, kuomet čempionatas bus persikėlęs į kitus miestus, už numerį jiems tektų mokėti beveik keturis kartus pigiau.
„Na, mes žmonių per prievartą neapgyvendinome. Kaip ir visi verslininkai, bandome užsidirbti kuo daugiau, – paklausta apie didžiules nakvynės kainas, tvirtino viešbučio „Pervaža“ direktorė Birutė Binkienė. – Mes kainas iškėlėme, tačiau tai darėme su baime, nes manėme, kad nebus rezervacijų. Vis dėlto tokios kainos neišgąsdino žmonių.“
Moteris pasakojo, kad maždaug 80 proc. viešbučio gyventojų sudaro svečiai iš Ispanijos. Taikydamiesi prie jų įgeidžių, visą savaitę viešbučio restorano virėjai gamina pietietiškos virtuvės patiekalus.
Palapinės – tarsi butai
Dalis į Panevėžį atvykusių užsieniečių, kuriuos tenkina ir paprastesnės gyvenimo sąlygos, pasirinko aerodrome įsikūrusį palapinių miestelį. Tačiau šis palapinių miestelis tikriausiai yra pats brangiausias Europoje.
Miestelio pakraštyje pastatyti 7 palapinės tipo keturviečiai nameliai su plastiko grindimis bei dviaukštėmis lovomis. Penkiuose nameliuose įsikūrę britai ir likusius du užėmę svečiai iš Lenkijos už 6 naktis turėjo pakloti po 2 250 Lt. Šešiavietis tokio pat tipo namelis kainuoja dar brangiau – toks pat laikotarpis jo gyventojams atsieina beveik 3,1 tūkst. Lt.
„Tentiniai nameliai Panevėžyje turėjo didžiulę paklausą ir buvo, pavadinkime, nušluoti“, – patikino palapinių miestelį įrengusios bendrovės „Tent Resorts“ direktorius Vygintas Gasparavičius.
Tiesa, aerodrome galima rasti ir pigesnę nakvynę – šešios dienos paprastoje dvivietėje palapinėje kainuoja 720 Lt.
Palapinių miestelyje jo gyventojai nemokamai gali naudotis tualetais, dušais, pirtele. Čia įrengtos krepšinio aikštelės, siūloma ir daugiau pramogų. Panevėžio aeroklubo angare kiekvieną vakarą rengiami koncertai, čia pat veikia gėrimais ir maistu prekiaujantis baras.
Didelio ažiotažo nėra
Dėl užsieniečių su viešbučiu ir palapinių miesteliu konkuruoja keliasdešimt kambarius savo namuose arba butuose bei kaimo turizmo sodybas nuomojančių panevėžiečių. Kainos už kambarį čia svyruoja nuo 50 iki 200 Lt. Pigiausią nakvynę svečiai gali rasti renovuotame Panevėžio profesinio rengimo centro bendrabutyje. Čia už lovą prašoma tik 30 Lt.
„Tiek prieš pat čempionatą, tiek dabar pasiūlos yra daugiau nei paklausios“, – tikino Panevėžio turizmo informacijos centro direktorė Daiva Tankūnaitė.
„Tokio ažiotažo, kokio tikėjomės, nėra. Panevėžys nėra toks įdomus miestas atvažiavusiam užsieniečiui. Esame tokie, kokie esame. Čia gyvena tik tie „mirtini“ sirgaliai, kurie nori būti kuo arčiau savo palaikomos komandos. O visi kiti apsigyveno Vilniuje ir Kaune. Iš ten atvažiuoti į Panevėžį juk yra paprasta“, – tvirtino viešbučio „Pervaža“ vadovė B.Binkienė.
Žemiau esančiame vaizdo reportaže išvysite palapinių miestelį bei ten gyvenančių lenkų sirgalių emocijas.