Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krepšinio aistra ištuštins kišenes

Oficialiai jau parduoti beveik visi bilietai į paskutinę vasaros dieną Lietuvoje prasidėsiantį Europos vyrų krepšinio čempionatą. Likę tik šiek tiek neparduotų bilietų į lietuviams neįdomias varžybas. Tačiau neoficialiai bilietų – kiek nori. Tie bilietai tikri, tik daug brangesni.
bilietaiBFL
Bilietų nespėję įsigyti aistruoliai dar gali pamatyti čempionatą, bet daug brangiau. / BFL nuotr.

Skelbimų tinklalapiai internete mirga nuo pasiūlymų įsigyti bilietų į Europos vyrų krepšinio čempionatą. Tačiau bilietų perpardavinėtojus gaudantys pareigūnai atkreipia dėmesį, kad į jų akiratį patenka ne visi tokių skelbimų autoriai, mat vieną ar kelis bilietus parduoti nedraudžiama, baudžiami gali būti tik gudruoliai, kurie iš bilietų platinimo daro verslą.

Kainos daug didesnės

Naujų skelbimų, kuriuose siūloma pirkti bilietus į Europos vyrų krepšinio čempionatą, atsiranda kiekvieną dieną. Kai kurie žmonės nurodo bilietus laimėję loterijose arba aiškina, kad jų planai pasikeitė ir jie nebegali apsilankyti varžybose. Tokie pardavėjai neretai bilietus parduoda už savikainą arba šiek tiek pakelia jų kainą. Pavyzdžiui, bilietus į sostinės „Siemens“ arenoje vykstančias atkrintamąsias varžybas internetu pardavęs Marius „15min“ sakė už du bilietus, jam atsiėjusius po 239 litus, gavęs 800 litų.

Tačiau iš kai kurių skelbimų matyti, kad pasitaiko ir norinčiųjų nemažai uždirbti iš bilietų prekybos. Už bilietus į varžybas, kuriose gali dalyvauti Lietuvos rinktinė, gali tekti pakloti ir porą tūkstančių litų.

Prižiūrėti internetinėje erdvėje klestinčią prekybą bilietais į varžybas yra pavesta vienam Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) padaliniui. „Darbas vyksta tikrai intensyviai, stebime, analizuojame. Galime pasakyti, kad padėties dėl bilietų perpardavinėjimo nereikėtų dramatizuoti“, – „15min“ sakė LKPB viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Bilietų pardavėjas buvo išteisintas 

Anot LKPB viršininko pavaduotojo, vieną kartą bilietą į varžybas pardavęs žmogus nenusikalsta.

Jo teigimu, smulkiems pardavėjams Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) taiko mokestinę lengvatą. Kiti, už parduotus bilietus uždirbę daugiau kaip 8 tūkst. litų per metus, mokesčių inspekcijai tai turi deklaruoti tik kitais metais.

„Taigi, vienkartinis pardavimas nėra nelegalus, toks pardavimas negali būti traktuojamas kaip vertimasis komercine veikla, apie kurią gyventojas turi informuoti mokesčių administratorių. Tačiau, jeigu bilietai pardavinėjami nuolat, iš to žmogus siekia uždirbti, gali būti fiksuojama neteisėta komercinė veikla, kuomet žmogus nėra įregistravęs tokios veiklos ar dirba be verslo liudijimo“, – pabrėžė pašnekovas.„Kasose pirkti bilietai yra kur kas geriau apsaugoti nuo padirbinėjimo, o štai su elektroniniais gali kilti problemų

Jis pateikė pavyzdį – Kauno miesto apylinkės teismas liepą išteisino bilietus pardavinėjusį vyrą, nes jis, anot teismo, bilietus platino nesiekdamas turtinės naudos ir juos platino ne nuolat.

Nubausti du perpardavinėtojai

LKPB Nusikaltimų tyrimo 2-osios valdybos viršininkas Tomas Graužinis „15min“ teigė, kad pareigūnai nuolat stebi interneto erdvę, kaupia duomenis, juos perduoda apskričių policijos komisariatams, o šie daro patikrinimus.

„Pastebėjome, kad daugeliu atvejų bilietai parduodami už savikainą. Mes atlikome apie 30 patikrinimų, iš jų apie 20 atvejų pardavėjai nesiekė uždirbti. Tad nėra taip, kad prekiaujant bilietais masiškai norima užsidirbti“, – pabrėžė jis.

Pasak T.Graužinio, iki šiol buvo nubausti du bilietų perpardavinėtojai, vienas siekė parduoti 18, kitas – 12 bilietų į Europos vyrų krepšinio čempionato varžybas. „Šiais dviem atvejais buvo siekiama uždirbti, susidarė nemažos sumos. Tokie žmonės veikia tyčia, juk nepirksi savo reikmėms 18 bilietų, pirksi tam, kad parduotum. Mano minėtas asmuo to nė neslėpė. Buvo pagrindas surašyti protokolą ir buvo pagrindas jį nubausti“, – sakė T.Graužinis.

Padirbtų bilietų neaptiko

Policija kol kas neaptiko padirbtų bilietų į Europos vyrų krepšinio čempionatą. Vis dėlto prognozuojama, kad prasidėjus čempionatui gali atsirasti netikrų elektroninių bilietų.

„Kasose pirkti bilietai yra kur kas geriau apsaugoti nuo padirbinėjimo, o štai su elektroniniais gali kilti problemų. Neabejojame, kad pasitaikys atvejų, kad su padirbtais elektroniniais bilietais žmonės nepateks į varžybas. Tačiau informacijos apie tokių bilietų platinimą kol kas neturime“, – pabrėžė LKPB viršininko pavaduotojas A.Roginskis.

Žmonės, kuriems kilo įtarimų, kad galėjo nusipirkti padirbtus bilietus, turėtų kuo greičiau kreiptis į policiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų