Besilankant olimpiniam kaimely atskriejo ir viena džiugi žinia – boksininkui Jaroslavui Jakšto oficialiai pripažinta penktoji vieta, tad bokso varžybų organizatoriai įteikė jam tą faktą patvirtinantį diplomą.
Dar kartą aplankiau ir pagrindinę valgyklą – ji irgi jau pustuštė. Niekas nevalgo, sportininkai daugiausiai čia užeina pasifotografuoti prieš kelionę namo.
Tad nuotaikos labai skiriasi nuo tų, kurios buvo per žaidynes, kuomet visur lydėjo šurmulys ir daugiatautis klegesys.
Misijos vadovams dabar pats darbymetis. Jie turi priduoti visą inventorių ir kambarius, kuriuose gyveno sportininkai, atsiskaityti su organizatoriais. Jie olimpinį kaimelį palieka rytoj.
Man pasisekė – turėjau galimybę pasižiūrėti, kokius savo kambarius paliko krepšininkai. Juokingiausia tai, kad vyrai ant stalų ir kitų baldų paliko savo autografus – susidarė įspūdis, kad dėmesio ir garbės krepšininkams čia trūko... Misijos vadovams atsirado ir šiek tiek papildomo darbelio.
Lankantis krepšininkų paliktuose apartamentuose, juose jau plušėjo kinai. Jų veiduose nebuvo didelio pasitenkinimo. Visus rastus daiktus jie sukrovė į maišus ir atnešė į misijos būstinę.
Olimpiniame kaimelyje sportininkai mielai keičiasi sportine apranga. Susidarė savotiškas turgelis. Kolekcionieriai iš paskutiniųjų stengiasi išsikeisti paskutinius ženkliukus, daugelis apgulę suvenyrų parduotuvę. Dažniausiai olimpinių žaidynių pabaigoje organizatoriams suvenyrų pritrūksta, tačiau Pekine jų užteko visiems. Tik pirk... Tačiau sklando gandai, kad kinai labai preciziškai sveria bagažą ir už kiekvieną viršsvorio kilogramą reikia mokėti 40 JAV dolerių.
Kaimelyje atsipalaidavimo atmosfera, jau niekas negainioja fotografų, ant grindinio pasirodė pirmosios šiukšlės.
Sportininkai kaimelį turi palikti per dvi dienas. Tada kinai puls tvarkyti ir remontuoti patalpas, sulaužytus ar sugadintus baldus, dažyti sienas. Ir jau mėnesio pabaigoje į olimpinį kaimelį atvyks pirmieji parolimpinių žaidynių dalyviai. Po visų sporto švenčių olimpiniame kaimelyje gyvens kinai. Visi butai jau parduoti. 1 kvadratinio metro kaina čia siekia 7000 litų.
Kainos Kinijos sostinėje labai kyla, bet čia yra daug turtingų žmonių. Vakar susitikau savo draugą, kuris Kinijoje buvo prieš 16 metų. Jis sakė, kad tada kinai visi vaikščiojo būriais ir mėlynai apsirengę. Žodžiu, vaizdas buvo baisus. Tai, ką jis pamatė dabar nustebino net jau 11 olimpinėse žaidynėse dalyvaujantį fotografą. Kiek begalvočiau, prie ko galima būtų prikibti , nesugalvoju.
Tai pačios idealiausios žaidynės mano gyvenime. Iki tol dalyvavau šešiose olimpiadose ir truputėlį galiu suabejoti tik dėl Norvegijos Lilehamerio. Labai jau man patiko norvegų meilė sportui ir jo supratimas.