„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kariaujančios Gruzijos ir Rusijos sportininkų komandos lieka olimpiadoje

Gruzija ir Rusija sekmadienį patvirtino Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK), kad jų sportininkų komandos toliau dalyvaus Olimpinėse žaidynėse, nors abi šalys tęsia karo veiksmus Pietų Osetijoje.
Pekinas 2008
Pekinas 2008 / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak TOK atstovės spaudai Giselle Davies, Gruzijos nacionalinis olimpinis komitetas (NOK) ir Jaunimo ir sporto ministerija sekmadienio rytą jiems pranešė, jog nepasitrauks iš olimpiados.

TOK nuoširdžiai pasveikino šį sprendimą.

„(Gruzijos) NOK patvirtino, jog šis sprendimas buvo aptartas visuose lygmenyse ir patvirtintas šalies vyriausybės – nuspręsta, kad jie toliau dalyvaus, – sakė G.Davies. – Tai atspindi olimpinę dvasią. TOK nuomone, toks sprendimas yra teisingas, juolab atletų atžvilgiu, nes jiems (dalyvavimas olimpiadoje) yra vienos svarbiausių varžybų gyvenime.“

G.Davies patvirtino, kad Rusijos komanda irgi nusprendė pasilikti. Pasak jos, TOK nemėgino paveikti jų sprendimo.

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis prašė savo šalies sportininkų likti žaidynėse, net jeigu jie piktintųsi Rusijos vaidmeniu kruviname konflikte dėl Pietų Osetijos.

„Prezidentas Saakašvilis nusprendė, kad Gruzijos olimpinė delegacija liks Pekine, – naujienų agentūrai AFP sakė delegacijos atstovas spaudai Georgijus Čanišvilis. – Mes toliau varžysimės su dar didesne aistra ir ryžtu... Prezidento žmona, kuri šiuo metu yra Pekine, nuvyko į Olimpinį kaimelį ir pranešė sportininkams apie šį sprendimą.“

Rusijos ir Gruzijos komandos olimpiadoje pirmąkart varžysis trečiadienį – tada susitiks abiejų šalių moterų paplūdimio tinklinio rinktinės.

„Sugebėsim sužaisti šias rungtynes, – pridūrė G.Čaničvilis. – Mes tik dar atkakliau varžysimės su visomis šalimis, taip pat Rusija – ir nieko daugiau."

G.Davies pareiškė, kad nepasikartos liūdnai pagarsėjusi 1956 metų Melburne vykusių olimpinių žaidynių istorija, kai Vengrijos ir Sovietų Sąjungos vandensvydžio rinktinėms teko dalyvauti rungtynėse po skaudžių įvykių Vengrijoje, kai 200 tūkst. sovietų karių buvo pasiųsti malšinti sukilimo prieš Maskvos remtą komunistinį režimą. Padėtis tarp anksčiau buvusių draugiškų komandų baseine tada tapo nebevaldoma, todėl teisėjas turėjo nutraukti rungtynes, o Australijos policija turėjo saugoti sovietų žaidėjus nuo žiūrovų pykčio.

Šeštadienį Gruzijos NOK išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė Rusijos aviacijos antskrydžius jų šalies teritorijoje, per kuriuos žuvo daug žmonių.

„Kol žvaigždėtame Kinijos sostinės danguje (per olimpiados atidarymo ceremoniją) sproginėjo fejerverkai, Gruzijoje buvo bombarduojami ir sprogdinami daugelis jos kaimų ir miestų: Goris, Karelis, Potis, Senakis, Kutaisis, Bolnisis ir Marneulis, – sakoma pranešime. – Tikimės, kad penktadienį iš „Paukščio lizdo“ stadiono paleistas taikos balandis nuskris iki Kaukazo ir atkurs taiką šiame regione.“

Rusija pradėjo karinius veiksmus Gruzijai pamėginus jėga įvesti savo kontrolę atsiskirti siekiančioje Pietų Osetijoje, kurios separatistus remia Maskva.

Vakarų šalių lyderiai, kurie pripažįsta Gruzijos suverenumą ir teritorinį vientisumą, paragino Rusiją nutraukti karinius veiksmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“