Kinija skelbia, kad yra pasirengusi surengti geriausias žaidynes (atnaujinta)

Kinija ketvirtadienį paskelbė, jog yra pasirengusi surengti vienas nuostabiausių visų laikų olimpinių žaidynių, nors jų išvakarėse nerimaujama dėl oro taršos ir netyla ginčai dėl žmogaus teisių.
Olimpinės žaidynės šįmet vyko Kinijoje.
Olimpinės žaidynės šįmet vyko Kinijoje. / S.Babiliaus nuotr.
Temos: 2 Pekinas Kinija

Geriausiems pasaulio sportininkams renkantis Pekine ir nešant olimpinį deglą Didžiąja kinų siena, žaidynių organizatoriai stengėsi pasaulio dėmesį nukreipti į  įspūdingą sporto šventę.

„Septynerius metus rengėmės Pekino olimpiadai ir dabar esame pasirengę . Tikrai esame tvirtai įsitikinę, kad surengsime sėkmingą olimpiadą, – sakė organizacinio komiteto atstovas Sun Weide . – Žinoma, tikimės, kad tai bus nuostabiausios žaidynės".

Kinijai olimpiada yra proga pademonstruoti pasauliui, kaip ji pasikeitė nuo to laiko, kai 1949 metais, po žiauraus pilietinio karo, valdžią perėmė komunistai, ypač – per pastaruosius tris nepaprasto ekonominio vystymosi dešimtmečius.

Olimpiada turėtų tapti istoriniu įvykiu, parodysiančiu Kinijos socialinę ir ekonominę transformaciją ir panašiu į 1964 m. Japonijoje vykusią olimpiadą bei 1988-ųjų olimpiadą Pietų Korėjoje.

Tikimasi, kad į žaidynes atvyks daugiau kaip 100 valstybių vadovai ir kiti aukšto rango lyderiai. Tai reiškia, kad olimpiadą lydės politinė įtampa, nors Kinijos lyderiai ne kartą bandė ją išsklaidyti.

Tačiau visa tai bent trumpam bus pamiršta per labai laukiamą olimpiados atidarymo ceremoniją, kuri prasidės penktadienį, rugpjūčio 8-ąją, 8 valandą vakaro (15 val. Lietuvos laiku).

Ceremonijos data ir laikas nėra atsitiktinumas, nes daugeliui kinų skaičius „8“  simbolizuoja gerovę.

„Kinija yra besikeičianti šalis, turinti puikią ateitį, milžinišką potencialą ir keletą iššūkių, – sakė į Pekiną atvykęs tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacques Rogge. – Tikiu, kad 2008 metų olimpiada bus įamžinta istorijoje kaip reikšmingas nepaprastų Kinijos permainų kelrodis.“

Tačiau su šių metų olimpiada susijusių sunkumų verpetas ketvirtadienį sukosi toliau. Kinijos valdžiai teko spręsti įvairias problemas, pradedant niekaip nesisklaidančiu Pekino smogu ir baigiant žmogaus teises ginančių aktyvistų protestais.

Kita vertus, 1,3 mlrd. Kinijos gyventojų taip entuziastingai laukia netrukus prasidėsiančios olimpiados, jog buvo išparduoti visi bilietai – pirmą kartą per Olimpinių žaidynių istoriją.

„Olimpinės žaidynės – svarbiausias pasaulyje sporto renginys“, – sakė 35-erių Hu Xiangas, kuris atvyko iš centrinės Hunano provincijos įsigijęs bilietus į futbolo ir tinklinio rungtynes.

Pekine patruliuoja per 100 tūkst. saugumo pareigūnų. Prie "Paukščių lizdo" stadiono įrengti priešraketiniai užtvarai, o kariškiai ir policija visoje šalyje budriai laukia bet kokių pavojaus ženklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų