Atlikdama šlovę jai pelniusį kūrinį „Odė tėvynei“, Lin Miaoke vilkėjo raudoną suknelę, kuri visus sužavėjo.
Tačiau tikroji dainininkė buvo Yang Peiyi, kuriai nebuvo leista pasirodyti dėl to, jog ji buvo ne tokia žavi kaip devynmetė Lin.
Šios paslapties atskleidimas sukėlė didelį pasipiktinimą pasaulyje.
„Besišypsantis angelas“
Kalbėdamas per Pekino radiją, prodiuseris Chen Qigang teigė, kad organizatoriai ieškojo mergaitės, kuri turėtų gerą balsą ir gerai atrodytų.
Tačiau tikroji dainininkė buvo Yang Peiyi, kuriai nebuvo leista pasirodyti dėl to, jog ji buvo ne tokia žavi kaip devynmetė Lin.
Jie atsidūrė kryžkelėje, nes, nors Lin buvo labai graži, ji neturėjo tokio nuostabaus balso kaip septynmetė Yang.
„Po kelių testų mes nusprendėme, kad atidarymo ceremonijos scenoje pasirodyti turi Lin Miaoke, kuri ir žiopčios pagal Yang įrašytą dainą. Mums svarbiausia šalies interesai'', – tokį sprendimą aiškino prodiuseris.
„Mergaitė, dalyvaujanti tiesioginėje atidarymo ceremonijoje, turi turėti ekspresyvų veidą ir skleisti geras emocijas žiūrovams.“
Dainininkė Lin po ceremonijos pradėta vadinti ,,besišypsiančiu angelu“ ir tapo įžymybe Kinijoje. Dienraščiui „China Daily'' mergaitė pasakojo, kad jautėsi nepakartojamai su raudona suknele, kurią vilkėjo savo pasirodymo metu.
Jos tėtis dienraščiui teigė, kad ji jau turi gerbėjų visoje šalyje.
Pasak Kinijos spaudos, „nežavioji“ daininkė Yang teigė, kad yra patenkinta tokiu Olimpiados atidarymo organizatorių sprendimu: „Aš esu labai laiminga, kad mano balsas buvo panaudotas atidarymo ceremonijoje.''
Jau antra Kinijos apgaulė
Tai jau antra apgaulinga istorija, susijusi su Olimpiados atidarymo ceremonija. Žiūrovai visame pasaulyje matė tiesioginį vaidinimą, kuriame 29 ugnies nešėjai keliavo per Pekiną.
Bet vėliau buvo pranešta, kad ši nešimo ceremonija buvo įrašyta naktį, prieš pagrindinę transliaciją. „Ši apgaulė buvo sumanyta dėl noro kuo geriau perteikti teatrinius efektus“, – teigė organizatoriai.