Daina trokšta pakartoti Sidnėjaus scenarijų

Daina Gudzinevičiūtė – viena labiausiai patyrusių Lietuvos olimpinės delegacijos narių.
Daina Gudzinevičiūtė
Daina Gudzinevičiūtė / www.pliadisfoto.lt nuotr.

Jau ketvirtosiose žaidynėse startuosianti šaudymo į skriejančius taikinius meistrė 1996 m. Atlantoje užėmė 10-ąją vietą. Po ketverių metų tyliai į Sidnėjų išlydėta sportininkė tapo nacionaline didvyre – iškovotas olimpinis auksas. Atėnuose pasiekimo pakartoti nepavyko ir užimta kukli 14-oji pozicija. Pekine patyrusiai 42-ejų šaulei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) keliamas tikslas – patekti į stipriausiųjų aštuonetą.

Sportininkė tvirtina, jog nedalyvautų varžybose, jeigu nesiektų kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. „Niekas negali pasakyti, kuri bus pirma, o kuri – paskutinė. Padarysiu viską, kas nuo manęs priklauso, – pažada visuomet besišypsanti D.Gudzinevičiūtė, ir priduria: – Labai noriu pakartoti Sidnėjaus olimpinių žaidynių scenarijų“.

Vilnietė save vadinanti sporto šakos veterane, tikina didelio jaudulio prieš artėjantį startą nejaučianti: „Kaip ir prieš kiekvieną startą, nerimas bus, tačiau išnyks po pirmojo taiklaus šūvio“. Pasak jos, šaudyme viską lemia psichologinė kova su varžovėmis, taip pat kantrybė, užsispyrimas, ramybė.

Stendinio šaudymo specialistė, treniruojama Vytauto Blonskio, teigia, jog pasirengimas vyko sklandžiai ir buvo dirbama visą dėmesį sutelkus olimpiniam Pekino startui.

LTOK Vykdomojo komiteto narei D.Gudzinevičiūtei Pekino olimpiniame šaudymo sporto centro aplinka nebus svetima, kadangi šiemet ten vyko pasaulio taurės varžybos: „Kompleksas – milžiniškas. Tik gal kiek per arti įrengtos vietos žiūrovams“.

Aklimatizacijai prieš olimpinį startą D.Gudzinevičiūtė pasirinko Kinijos rytų pakrantėje esantį Yantajaus miestą.

Moteris su šypsena prisimena, kaip ją į šaudyklą vienuolikos metų atvedė vyresnysis brolis. Mergaitės svajonei tapti jojike nebuvo lemta išsipildyti, kadangi šautuvas šeimoje ne atsitiktinumas. Dainos tėvas – užkietėjęs medžiotojas, todėl būsimos olimpinės čempionės likimas, regis, buvo nulemtas dar jaunystėje.

Jau trisdešimt metų šaudymu užsiimanti sportininkė po Pekino olimpinių žaidynių spręs, ar toliau tęsti karjerą. Trenerės darbas Vilniaus universitete teisės mokslus baigusios čempionės nežavi. Artimiausiuose jos planuose – baigti Rygoje pradėtas psichologijos studijas, prižiūrėti savo augintinius: dvi kates – Simbą ir Pilvą, bei du šunis – Vivą ir Mažylį, bei ilsėtis su knyga rankoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis