Anksčiau svarbiausias pergales skynę 200 m distancijoje, pastaruoju metu baidarininkai didesnį dėmesį skiria olimpinei 500 m rungčiai, kurioje ir išmėgins savo jėgas Pekine. Sportininkai kelialapį į Pekiną pelnė prieš metus Duisburge (Vokietija) įvykusiame Pasaulio čempionate, kuomet finišo liniją kirto būdami ketvirti.
Sportininkų, treniruojamų Sergejaus Sorokino, teigimu, pasirengimas olimpinėms varžyboms kol kas vyksta pagal planą. Spaudimas nėra juntamas, o Olimpiada jiems – eilinės varžybos: „Palyginti su Europos ar Pasaulio pirmenybėmis, olimpinės žaidynės skiriasi tik pavadinimu. Čia skiriamas didesnis dėmesys, o konkurentai nesikeičia“.
Daugelis atletų prisibijo prastų Kinijos klimato sąlygų, tačiau E. Balčiūnas teigia nesunkiai prisitaikysiantis prie būsimų oro išdaigų, kadangi prieš dvejus metus jam yra tekę rungtyniauti didžiausioje planetos valstybėje.
Jau vienuolika metų kartu baidarę irkluojantys 32-ejų A. Duonėla ir metais vyresnis E. Balčiūnas gali pasigirti įspūdinga medalių kolekcija, kurioje visų spalvų apdovanojimai tiek iš Europos, tiek iš Pasaulio čempionatų. Trūksta tik olimpinio apdovanojimo.
Paklausti, ko palinkėtų sau ir konkurentams Pekine, A. Duonėla pajuokavo: „Varžovams linkiu, kad mūsų neaplenktų, - ir pridūrė: - O sau linkime, kad pabaiga būtų gera - patektume į penketuką“. Vyrų nuomone, priklausomai nuo rezultatų, yra galimybė, jog juos bus galima išvysti ir Londono olimpinėse žaidynėse.
A. Duonėla sportinį kelią pradėjo Žemaitijos pakraštyje esančiame Skuode būdamas trylikos, o dvylikametis E. Balčiūnas – Suvalkijos sostinėje Marijampolėje. Porininkai tikina niekada nesipykstantys, o jei ir pasitaiko barnių - tai tik lengvi apsižodžiavimai.
A. Duonėla nustebina pasakydamas, kad jei galėtų grąžinti laiką atgal, irklavimo sporto nebesirinktų ir augantiems vaikams šios sporto šakos tikrai nerekomenduos. Raumeningasis irkluotojas sako, kad sportas ne tik atima daug jėgų ir laiko, bet ir vargina savo monotonija bei reikalauja didžiulio užsispyrimo.