Dviratininkų grupinėse lenktynėse triumfavo ispanas

Pirmajį medalių komplektą šiandien dalinosi dviratininkai. Vyrų grupinėse plento lenktynėse startavo du lietuviai, Ignatas Konovalovas ir Dainius Kairelis.
Dvitatininkai kelyje
Dvitatininkai kelyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iš viso sportininkai važiavo 245 kilometrų ilgio distanciją.

Lenktynių pradžioje į priekį buvo pabėgusi 25 dviratininkų grupė, kurioje buvo ir Dainius Kairelis.

Tačiau pagrindinė grupė šiuos sportininkus pavijo. Iki finišo likus 40 kilometrų, priekyje buvo penkių lenktynininkų grupė.

Pagrindinė grupė atsilikinėjo pusę minutės, abu mūsų šalies atstovai buvo ten.

Iš viso startavo 137 dviratininkai, lenktynių eigoje iš distancijos pasitraukė 32. Tarp jų ir vienas stipriausių pasaulio dviratininkų, italas Alberto Contadoras.

Likus įveikti paskutinį 24 kilometrų ilgio ratą, priekyje važiavo austras Christianas Pfannbergeris. Lietuviai vis dar buvo pagrindinėje grupėje.

Pradėjo lyti, ir nuo pagrindinės grupės bandė pabėgti maždaug penkiolikos dviratininkų grupė. Pabėgimas pavyko, tačiau ir ši grupė skilinėjo į smulkesnes. Likus kilometrui iki finišo, susidarė šešių sportininkų grupė, kuri iš išsidalijo apdovanojimus.

Finišo sprintą laimėjo Ispanas Samuelis Sanchezas. Antras finišavo italas Davide Rebbelinas, trečias šveicaras Fabianas Cancellara. Nugalėtojo laikas 6:23.49 valandos.

Ignatas Konovalovas ir dainius Kairelis  finišavo pagrindinėje grupėje bei užėmė atitinkamai 29 bei 74 vietas.