Kinų siena dužo į šipulius: Lietuva – Kinija 94:68 (atnaujinta 12.19 val.)

Lietuvos rinktinė nesunkiai įveikė ketvirtfinalio barjerą olimpiniame krepšinio turnyre ir pusfinalyje susitiks su Ispanijos rinktine. Šiandien lietuviai įveikė olimpiados šeimininkę Kinijos rinktinę.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pusfinalis, kuriame Lietuva žais jau penktą olimpiadą iš eilės, bus žaidžiamas penktadienį.

Rungtynes Lietuvos rinktinė pradėjo sau įprastu penketuku – Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Ramūnas Šiškauskas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė varžovai, tiksliau – Yue Sunas. Po greitos kontroatakos Rimas Kaukėnas išvedė Lietuvą į priekį – 6:4. Antroje kėlinuko dalyje dažniau pirmavo kinai, tačiau paskutinę sekundę tritaškį pataikęs Ramūnas Šiškauskas sugrąžino minimalią persvarą lietuviams – 19:17.

Antrasis kėlinukas vyko permainingai, tačiau visą laiką persvara buvo lietuvių pusėje – 25:20, 29:24, 32:28. Po R.Javtoko dėjimo ir R.Kaukėno dviejų taškų persvara pirmą kartą tapo dviženkle, o paskutinę kėlinio sekundę dar vieną tritaškę vinį į kinų karstą smeigia lietuvių kapitonas R.Šiškauskas – 41:30.

Trečiajame kėlinuke kinai daugiausiai bandė žaisti per Yao Mingą. Jis metė vieną baudos metimą po kito, tačiau tokių priešnuodžių lietuvių puolimui nepakako. Skirtumas lėtai, tačiau užtikrintai didėjo Lietuvos rinktinės naudai – 48:36, 52:40, 60:46. Po Š.Jasikevičiaus tritaškio prieš sireną kėlinukas laimėtas 70:53.

Galutinai Kinijos rinktinės stratego Jono Kazlausko viltis ką nors pakeisti sudaužė Linas Kleiza, Simas Jasaitis bei Robertas Javtokas, po kurių taiklių metimų skirtumas išaugo iki 84:58. Tuo metu ant suolelio jau buvo pasodintas Yao Mingas, o Lietuvos rinktinės sudėtyje pasirodė Marius Prekevičius, Jonas Mačiulis bei Darjušas Lavrinovičius. Jie vaizdo aištelėje taip pat nesugadino. Galutinis rungtynių rezultatas – 94:68.

Rinktinės treneris Ramūnas Butautas po rungtynių teigė, kad lietuvių pergalę lėmė gera komandos gynyba. Greitis ir komandos žaidėjų tarpusavio susiklausymas – svarbiausi kriterijai, siekiant pergalės rungtynių metu.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Šarūnas Jasikevičius, pasak kurį Lietuvos komandos galingumas slypi jų susikoncentravime, be kurio laimėti – neįmanoma. Š.Jasikevičius, kuris per rungtynes surinko 23 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, nemano, kad jų komanda jau pasiekė geriausią savo formą.

Po 15 taškų per rungtynes įmetė Linas Kleiza ir Ramūnas Šiškauskas, 12 – Simas Jasaitis. Kšyštofas Lavrinovičius „išrašė“ tris blokus ir džiaugėsi, kad rungtynių metu lietuviai neatsipalaidavo, žaidimas buvo sklandus, ne banguotas.

Kinams Yao Mingas surinko 19 (11 iš jų baudos metimais), Janljianas Yi – 11, o Wei Liu –10 taškų.