Rusams atkeršyta!!! (86:79)

Šiandien Lietuvos krepšinio rinktinė olimpiniame turnyre nugalėjo Rusijos rinktinę ir atkeršijo jai už skaudų pralaimėjimą pernai Europos čempoionato pusfinalyje.
Mindaugas Lukauskis
Mindaugas Lukauskis / Jono Yuno/„15min.lt“nuotr.

Pirmuosius tris taškus Lietuvai pelnė Rimantas Kaukėnas. Aikštelėje vyko permaininga kova, pirmaujanti komanda keitėsi: 13:11, 16:16, 21:19. Paskutinę kėlinuko sekundę dvi baudas iš trijų realizavo V.Chriapa - 23:24.

Antrajame kėlinuke vėl arši, permaininga kova, rezultatas visą laiką buvo apylygis: 28:28, 34:34. Tik kėlinuko pabaigoje po Šiškausko tritaškio mūsiškiai atitrūko iki šešių taškų 44:38. Tačiau J.R.Holdenas tritaškiu sumažino skirtumą iki trijų– 44:41.

Po ilgosios pertraukos lietuviai pagaliau atitrūko 50:41, 54:44. Tačiau rusai kone vienos atakos metu pelnė 5 taškus iš eilės ir atsilikimą likvidavo. Netrukus jau lygu–59:59. Kėlinuko pabaigoje ketvirtą pražangą gauna Šarūnas Jasikevičius. Po trijų ketvirčių - 69:62 pirmauja Lietuva.

Ketvirtame kėlinuke ilgai vijęsi rusai pagaliau pasivijo - 73:73, 73:75. Tačiau šaltakraujiškai sužaidžia Kaukėnas, Jasaitis ir Mačiulis - 82:77. Likus dviems minutėms penktą kartą prasižengia Š. Jasikevičius ir lietuviams ima vadovauti Kaukėnas su Šiškausku. Pergalę baudų metimais įtvirtina Simas Jasaitis.

86:79 laimėjo lietuviai.

Rezultatyviausi žaidėjai:

R.Kaukėnas 20, R.Šiškauskas 16, Š.Jasikevičius 12 (5 rezultatyvūs perdavimai), K.Lavrinovičius 11; J.R.Holdenas 25, A.Kirilenka 17, V.Chriapa 11.