Tokį sprendimą ministras priėmė atsižvelgęs visuomenininkų bei nevyriausybinių organizacijų išsakytus argumentus. Jie nuskambėjo Aplinkos ministerijos inicijuotame susitikime, įvykusiame šį pirmadienį.
Gamtos apsaugos asociacijos “Baltijos vilkas”, šalies žaliųjų judėjimo bei Lietuvos nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų koalicijos atstovai tvirtino, jog šiuo metu vykdomos vilkų apskaitos, kuriomis remiantis ir nustatomos jų sumedžiojimo kvotos, neatspindi realios populiacijos būklės.
Pasak aplinkosaugos organizacijos atstovų, šiandien skaičiuojami tik atskiri individai, tačiau neturima jokių duomenų apie stabilių vilkų šeimų skaičių, vidutinį individų skaičių jose. Be to, vilkų sumedžiojimo kvotą tikslingiau skirstyti pagal regionus, o ne numatyti visai Lietuvai, kaip yra šiuo metu.
Išklausęs visuomenininkų, miškininkų, medžiotojų, mokslininkų bei Žemės ūkio ministerijos atstovų teiginius G.Kazlauskas nutarė, jog šiandien taikoma vilkų skaičiavimo metodika visgi nėra šimtu procentų patikima. Be to, visuomenės atstovų teiginiai taip pat verti dėmesio bei atskiro svarstymo. Todėl Aplinkos misterijos vadovas nedelsdamas ir priėmė sprendimą dėl kvotos sumažinimo, skelbiama pranešime.
„Manau, jog šiai dienai tai yra geriausias sprendimas. Dabar reikia kuo greičiau ir tiksliau išsiaiškinti esamą vilkų populiacijos situaciją, o tuomet, atsižvelgus į objektyvius duomenis ir argumentus, atitinkamai priimti kitus sprendimus“, – sako ministras.
G.Kazlauskas pasiūlė sudaryti darbo grupę, į kurią įeitų visų suinteresuotų pusių atstovai. Jos nariai parengs visus tenkinančią vilkų populiacijos skaičiavimo metodiką, jos valdymo bei apsaugos planą.