„Šernų populiacijos mažinimo tikslas ne sunaikinti šernus, o sustabdyti ligos plitimą. Laukinių šernų, gyvenančių miškuose, skaičiaus mažinimas yra mokslininkų numatytas vienintelis būdas mažinti galimą AKM grėsmę. Šernai, gyvenantys aptvaruose, galėtų būti apsaugomi nuo kontakto su aplinka, kad jų nereiktų žudyti“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Vasario 6 d. dėl AKM plitimo pavojaus VMVT uždraudė laikyti šernus ir šernakiaules. Dėl to grėsmė iškilo visiems šernams, laikomiems aptvaruose. Ministerija prašo dar kartą įvertinti situaciją ir, esant galimybei, numatyti papildomas priemones, kurios užtikrintų, kad visuomenės lankomose teritorijose gyvenantys, AKM neužsikrėtę ir kontakto su išore neturintys gyvūnai, nenukentėtų. Tai galėtų būti draudimas lankyti gyvūnus, jų izoliavimas, laikinas perkėlimas, kitos labai griežtos papildomos gyvūnų laikymo sąlygos.
Visuomenė jau susirūpino lankomais ir mylimais gyvūnais. Vienas iš jų – Anykščių rajono Mikierių girininkijoje auginamas šernas Henrikas. Po VMVT draudimo laikyti šernus ir šernakiaules, Anykščių miškų urėdijos miškininkai kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydami padėti išsaugoti prijaukintą ir žmonių mylimą šerną.