Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Aptikti vėžliai milžinai

Vienišius Georgas, gyvenęs Galapagų salose ir miręs šių metų birželį, buvo ne paskutinis savo porūšio atstovas. Ekvadoro aplinkos ministerija pranešė, kad Galapagų salose aptikti vėžliai milžinai, skelbia nachrichten.at.
Vienišius George'ui
Vienišius Georgas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Vėžlys

Mokslininkai salose identifikavo 17 gyvūnų, kurie turi tokių pačių genų, kaip nugaišęs garsusis vėžlys. Bendras Galapagų gamtos parko ir Jeilio universiteto tyrimas parodė, kad salose gyvenančios devynios patelės, trys patinai ir penki jaunikliai, genetiškai kilę iš Pintos saloje gyvenusių vėžlių porūšio Chelonoidis abingdoni. Didžiausias vėžlys, Vienišius Georgas, Pintos saloje buvo rastas 1972 metais ir laikytas vieninteliu šio porūšio atstovu pasaulyje. 

Ekvadoro aplinkos apsaugos ministerija duomenis paskelbė mokslininkams atlikus daugiau kaip 1 600 audinių mėginių tyrimus, kurie iš Galapagų Izabelos salos ugnikalnio šlaituose gyvenančių vėžlių buvo imami nuo 2008 metų. 

Įvairių porūšių vėžliai Galapagų salose gyveno izoliuotai. 19 amžiuje buriuotojai dažnai jais misdavo, tačiau turėdami maisto perteklių neretai juos išmesdavo atgal į vandenį. Taip Pintos saloje įsikūrė vėžliai gigantai. 

Mokslininkai neatmeta, kad egzistuoja ne tik hibridai, tačiau genetiniai Pintos salos vėžlių mišrūnai. 

Vieninteliu savo porūšio atstovu laikytas „Vienišius Georgas“ birželį mirė sulaukęs daugiau kaip šimto metų. Galapagų vėžliai yra reta gigantiškų vėžlių rūšis ir sutinkami tik Galapagų salyne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos