„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Beglobių keturkojų likimas: kai kurie nugaišta tiesiog iš ilgesio

Nuo 2010 metų veikianti Panevėžio gyvūnų globos draugija per savo veiklos laikotarpį padėjo daugiau kaip 3 tūkst. beglobių gyvūnų rasti naujus šeimininkus, taip išgelbėdama juos nuo eutanazijos.
Lesė
Lesė / 123rf.com nuotr.

Palikti likimo valiai

Panevėžio raj. Kaimiškio kaime įsikūrusioje gyvūnų prieglaudoje lankytojų laukia 80 šunų ir 20 kačių. Keturkojai kiekvieną sutinka viltingu žvilgsniu – gal tai jis bus naujasis šeimininkas, gal jis padovanos naują vardą ir naują geresnį likimą? O šių nekilmingų ir netgi veislinių keturkojų likimai labai skirtingi.

Vienus atiduoda išvažiuojantys į užsienį, kitų auginti nebegali vaikų susilaukę žmonės, galiausiai atiduodami ir tiesiog pasenę ar nusibodę gyvūnai.

Kaip pasakoja Draugijos savanoris Justinas, gyvūnai į prieglaudą patenka dėl įvairių priežasčių: „Vienus atiduoda išvažiuojantys į užsienį, kitų auginti nebegali vaikų susilaukę žmonės, galiausiai atiduodami ir tiesiog pasenę ar nusibodę gyvūnai.“ Neretas atvejis ir neatsakingas ar net žiaurus „augintojo“ elgesys.

„2015 metais prieglaudinukais dažniausiai tapdavo haskių veislės šunys, – sakė Justinas. – Žmonės, nusprendę auginti šios veislės šunis, dažnai neįvertina, kad paprastame bute aktyviems gyvūnams tiesiog per ankšta. Tuomet paprasčiausias sprendimo būdas – išvežti nepaklusnų neįtinkantį augintinį į prieglaudą.“

Draugijos vadovė, kinologė Rūta Liberienė priduria: „Ne kartą teko matyti ašarojančius vaikus ir jų tėvelius, kurie uždarydami gyvūną į prieglaudos narvą teisinasi nesusitvarkantys.“

Draugijos savanorių jau nestebina prie durų paliktos dėžės – dovanėlės, iš kurių galvas kaišioja miauksintys ir inkščiantys maži keturkojai, tačiau savanoriai negali priprasti prie to, kai randa gyvūnus pririštus prie medžių miške, išmestus miško pakelėse, atvežamus išbadėjusius ar su įaugusiais į kaklą antkakliais.

Prisidėti prie gerumo

Savanoriai pasakoja, kad būta atvejų, kai po kelių dienų gyvūnas nugaišta ir to priežastis – iš ilgesio plyšusi širdis

Kiekvienu iš šių nelaimėlių pasirūpina Draugijos savanoriai. Gyvūnams kas dieną išdalijama iki 30 kg sauso ėdalo, jie gydomi, sterilizuojami.

Tačiau ne visi gyvūnai pakelia išsiskyrimo skausmą. Savanoriai pasakoja, kad būta atvejų, kai po kelių dienų gyvūnas nugaišta ir to priežastis – iš ilgesio plyšusi širdis.

Panevėžio gyvūnų globos draugija – vienintelė Panevėžio mieste ir rajone veikianti gyvūnų prieglauda, kurioje vienu metu gali gyventi iki 100 beglobių šunų ir kačių. Draugija nėra finansuojama valstybės. Draugijos veiklą galite stebėti internete: www.pagalbagyvunams.lt ir www.facebook.com/Panevėžio-Gyvūnų-Globos-Draugija-781349248615570

Norėdami paremti Draugijos veiklą, galite skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir jums tai nieko nekainuos. Pildant pajamų deklaraciją, prie paramos gavėjo laukelio reikėtų nurodyti – PANEVEZIOGYVUNUGLOBOSDR ir įstaigos kodą 193437187.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“