Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Brakonieriai Kenijoje nužudė 12 dramblių šeimą

Viename seniausių, didžiausių ir gražiausių nacionalinių parkų Kenijoje nužudyta visa dramblių šeima, skelbia „NBC news“.
Savanų dramblys
Dramblys / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Dramblys Kenija

Kaip pranešė šio portalo korespondentas Kenijoje, skrendant sraigtasparniu buvo galima matyti medžių pavėsyje gulinčią penkis šiai šeimai priklausančius dramblius. Netoliese aptikti dar du negyvi drambliai – mama ir jos mažylis. Kiek tolėliau, saulės kaitinamoje vietoje, gulėjo dar trys negyvi gyvūnai. Iš viso suskaičiuota 12 negyvų dramblių, kaip skelbiama, visi jie vienos šeimos nariai.

Gyvūnai nužudyti per vieną kruviniausių brakonierių atakų. Manoma, kad brakonieriai jų tykojo keletą dienų ar net savaičių. Jų tikslas – dramblių kaulai. 

Turėdami ginklus ir kirvius 15-ka gaujos narių gyvūnus nužudė tą pačią dieną. Parko prižiūrėtojai sekė pėdsakais, tačiau brakonierių susekti nepavyko. Tyrėjai mano, kad jie išslapstė iltis, galiausiai išsiskirstė ir pasislėpė miške. Neabejojama, kad vyrai grįš laimikio, ieškos transporto priemonių, kuriomis galėtų pelningus dramblio kaulus nuvežti į artimiausią uostą. 

„Apylinkėse vyksta daug slaptų operacijų. Turime tiesiog laukti ir stebėti. Jei tik jie pasirodys, bus suimti“, – sakė karinių pajėgų atstovas Wilsonas Koriras. 

Pernai Kenijoje buvo nužudyta 360 dramblių, beveik po vieną kasdien. 2011-iais šis skaičius siekė 289. 

Dramblių kaulai itin paklausūs Azijoje, ypač Kinijoje. Ten kaulas naudojamas papuošalams, namų dekoravimui, vaistų gamyboje. Kilogramas dramblio kaulo kainuoja apie 2 000 dolerių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos