Gyvūnų globos organizacijos „Dogs Trust“ atliktas tyrimas rodo, kad veterinarai Lietuvoje ir Vengrijoje klastoja skiepų dokumentus ir augintinių pasus.
Organizacijos surinktais duomenimis, šuneliai dažnai vežami nepaskiepyti ir per jauni.
Į gyvūnų globos skundus jau sureagavo Didžiosios Britanijos Aplinkos, maisto ir žemės ūkio ministerija. Jos teigimu, nelegalų augintinių gabenimą būtina sustabdyti.
Ministerijos duomenimis, pernai į Didžiąją Britaniją iš Lietuvos buvo įvežti 2102 šunys – beveik devynis kartus daugiau nei 2011 m., kai iš Lietuvos buvo atvežti tik 239 šunys.
Iš Vengrijos vien pernai į Didžiąją Britaniją buvo atvežti 3044 šunys.
Tačiau tie šunys, kurie į šalį pateko nelegaliai, į šią statistiką nepatenka, o tokių, įspėja „Dogs Trust“, gali būti daugybė.
Atlikdami tyrimą „Dogs Trust“ nariai Lietuvoje susitiko su penkiais veterinarais. Keturi iš jų sutiko suklastoti dokumentus.
Organizacijos atstovės Paulos Boyden teigimu, „Dogs Trust“ tyrimas parodė, kad Lietuvoje ir Vengrijoje veikia ištisi tinklai šunų veisėjų, gabentojų ir suklastotas pažymas išduodančių veterinarų.
Atlikdami tyrimą „Dogs Trust“ nariai Lietuvoje susitiko su penkiais veterinarais. Keturi iš jų sutiko suklastoti dokumentus.
Iš vienuolikos specialistų aplankytų šunų veisyklų Lietuvoje devynios sutiko parduoti per jaunus gyvūnus.
Taip pat visuomenininkams pavyko susitikti su dviem vežėjais, kurie sutiko nelegaliai įvežti augintinį į Didžiąją Britaniją.