Netrukus pasaulį išvydo keturi nuostabūs spygliuoti mažyliai.
„Pastebėjome, kad viena ežiukė žymiai papilnėjo per pastarąjį mėnesį, jai pagerėjo apetitas ir kelios dienos iki savaitgalio ji pradėjo krauti guolį. Neprisileido kitų ežiukų miegoti šalia, nors paprastai miega visi drauge. Mūsų profesionalūs prižiūrėtojai suprato, kad ji laukiasi ir tuoj tuoj atsives vaikučių, todėl atskyrė ją nuo visų į tylią ir jaukią vietą. Netrukus pasaulį išvydo keturi nuostabūs spygliuoti mažyliai“, – apie ežiukų gimimą pasakoja zoologijos parko skyriaus vadovas Vilmantas Sirotka.
„Šiuo metu pas mus gyvena dešimt nykštukinių Afrikos ežiukų ir keturi sveiki ir stiprūs mažyliai. Devynis įsigijome iš veislyno Olandijoje, beja iš ten greičiausiai ir gavome besilaukiančią patelę. O vienas ežiukas išgelbėtas iš netinkamų laikymo sąlygų. Deja, dėl blogos priežiūros ir rūpinimosi stokos jis patyrė didelį stresą ir nusigraužė sau koją. Šiuo metu jis sveikas ir gyvena kartu su kitais ežiukais pilnavertį ir laimingą gyvenimą“, – priduria vadovas.
Nykštukiniai Afrikos ežiukai (lot. Atelerix albiventris), tai Keturpirščio afrikos ežiuko ir Alžyrinio ežiuko hibridas. Užauga iki 15-25 cm ilgio, sveria 250–600 g, spyglių ilgis 0,5–1,7 cm.
Vidutiniškai gyvena 4–6 metus. Mintava vabzdžiais, sraigėmis, vorais. Turi didelį atsparumą nuodams, tad retkarčiais maitinasi net skorpionais. Pagrindiniai plėšrūnai – apuokai, šakalai, hienos ir barsukai.
Vadoje gali būti nuo dviejų iki dešimt jauniklių, dažniausiai atveda keturis–penkis. Nėštumas trunka 30–40 dienų. Jaunikliai gimsta akli, pliki, dengiami plonos membranos, kuri saugo mamą nuo spyglių. Po kelių valandų spygliai išlenda pro membraną. Po penkiolikos dienų ežiukai pradeda matyti, tampa aktyvesni. Atjunkomi sulaukę šešių savaičių. Subręsta dviejų–trijų mėnesių.