Europos Sąjungoje nepavyksta kontroliuoti mirtinų bandymų su gyvūnais

Pasirodžius ataskaitai, kad dešimtys tūkstančių gyvūnų mirė, atliekant su jais cheminių medžiagų bandymus, kurių buvo galima išvengti, tarptautinė gyvūnų teisių apsaugos organizacija PETA ragina veikti.
PETA raginimas ištirti įstatymų, reguliuojančių gyvūnų naudojimą bandymams, pažeidimus.
PETA raginimas ištirti įstatymų, reguliuojančių gyvūnų naudojimą bandymams, pažeidimus. / PETA nuotr.

Nauja PETA užsakyta reklama, pasirodžiusi įtakingame Europos Sąjungos (ES) žurnale „The Parliament“ reikalauja Europos Komisijos atsakyti, kodėl pagal Cheminių medžiagų registracijos, vertinimo, autorizacijos ir apribojimų programą (REACH) buvo leista nužudyti dešimtis tūkstančių gyvūnų bandymuose, kurių buvo galima išvengti. Tai padaryta nepaisant teisinio įpareigojimo, kad REACH bandymus su gyvūnais turi atlikti tik tada, kai nėra jokių kitų galimybių gauti tyrimų duomenis.

Iš viso daugiau nei 200 000 gyvūnų buvo nužudyti per visą REACH įgyvendinimo laiką ir dar kelių milijonų laukia tas pats likimas per ateinančius 7 metus, tvirtina PETA. Laiške aplinkos komisarui Janezui Potočnikui PETA reikalauja Europos Komisijos, kad Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) įvertintų, kuriais atvejais bandymų su gyvūnais galėjo būti išvengta, ir nustatytų baudas kompanijoms, vykdžiusioms tokius bandymus.

„REACH įstatymai sako, kad gyvūnų naudojimas yra paskutinė priemonė, tačiau atrodo, kad iš tiesų cheminių medžiagų kompanijos tai ignoruoja, o tikrintojai nieko nesiima“, sako PETA politikos patarėjas Alistairas Currie.

„Galima beveik užtikrintai sakyti, kad dar keli milijonai gyvūnų bus panaudoti REACH programoje. Europos Komisija privalo nedelsdama imtis veiksmų, kad užtikrintų, jog visi bandymai su gyvūnais, kurių galima išvengti, nebūtų vykdomi.“

Nauja ECHA ataskaita parodė daug įstatymo, reikalaujančio gyvūnus naudoti tik kaip paskutinę priemonę, pažeidimų, tarp kurių buvo:

• Daugiau nei 1 000 gyvūnų buvo naudojami skausminguose odos ir akių dirgiklių bandymuose, nepaisant to, kad egzistuoja pilnai pripažinti ir ES teisėje reglamentuoti negyvūniniai metodai.

• Maždaug 58 000 gyvūnų kentėjo ir mirė bandymuose, kurie buvo atlikti be išankstinio patvirtinimo.

• Apie 140 000 gyvūnų mirė pirminiuose bandymuose, nepaisant ECHA patarimo, kad šie bandymai būtų neatliekami, jeigu vėliau būtų gauti pasiūlymai vietoje jų atlikti sudėtingesnius tyrimus.

Daugiau informacijos apie tai galima rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų