Ką reiškia ji paukščiams ir mums? Šiuo metu jau grįžę apie 15 paukščių rūšių. Būna metų, kai šis skaičius ženkliai didesnis. Pirmųjų paukščių sugrįžimas sietinas su didele rizika – iki balandžio vidurio dar galima tikėtis žiemos sugrįžimo, todėl kai kurios, jautresnės, rūšys gali nukentėti. Buvę metų, kai liepsnelės, strazdai, pečialindos, net kielės žūdavo iš bado ar sušaldavo. Tokiems paukščiams beveik neįmanoma padėti, nes jie nemoka „priimti“ žmonių siūlomos pagalbos, nežino, kad papiltas maistas skirtas jiems. Todėl gal ir gerai, kad pavasaris ateina palengva, be didelių pokyčių, be atlydžių, kad neklaidina paukščių ir visos gamtos. Kai pagaliau ateis švelnūs orai, kai atsivers dideli žemės plotai, tada sugrįžę sparnuočiai bus saugūs.
Šiandien suvalkietis Kęstutis Stukas pranešė Marijampolės rajone, Guobų kaime stebėjęs gandrų – visą pulkelį. Tokia gandrų registracija gal ir ne rekordinė, bet – viena anksčiausių. Kas juos matės dar anksčiau?
Šiandien, 40-ties paukščių dieną, mes dar kalbame apie paukščių globą. Ji – labai svarbi, nes tie paukščiai, kurie žiemojo mūsų krašte ir sulaukė šio meto, neturėtų jautis nepatogiai, badauti. Jei jau lesinome juos visą žiemą, nenustokime tą darę ir dabar. Tegul paukščiai mus prisimena tik geruoju. Tegul ir ne visi 40.