Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Grybautojas Smiltynėje aptiko angį

Šilti rudeniški orai vilioja grybautojus į mišką, tačiau namo gali grįžti net tik grybų nešinas, bet sutikti neįprastą miško gyventoją. Į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją kreipėsi Smiltynėje grybavęs vyras, pastebėjęs miške angį. Pamatyti paprastąją angį Kuršių nerijoje neįprasta, nors Lietuvoje gan dažna.
Grybautojas, pamatęs neįprastą gyvį, jį užfiksavo. Nors nuotrauka prastokos kokybės, specialistai pažino, jog tai – angis.
Grybautojas, pamatęs neįprastą gyvį, jį užfiksavo. Nors nuotrauka prastokos kokybės, specialistai pažino, jog tai – angis. / nerija.lt nuotr.

„Dėl prastos nuotraukos kokybės gyvatės rūšis sukelia abejonių, tačiau besilankantiems miške linkime būti atidiems!“ - įspėjo parko direkcijos darbuotojai.

Paprastoji angis (Vipera berus), arba gyvatė marguolė, užauga iki 75 cm ilgio. Galva plati, trikampė, ryškiai skiriasi nuo kaklo. Snukis apvalus. Ant galvos matyti X formos raštas, o galvos šonuose iki burnos yra tamsios juostelės. Gyvačių spalva labai įvairi: pasitaiko rudų, pilkų ir labai tamsių, kartais beveik juodų. Išilgai nugaros visada vingiuoja tamsi juosta. Akies vyzdys – siauras plyšelis, vokai skaidrūs, suaugę.

Gyvena drėgnuose mišriuose miškuose, miško kirtimuose, aikštelėse, pelkėse, prie upių ir ežerų. Jų vietomis gana daug, o kitur dideliuose plotuose visai nėra.

Gyvatė sėsli, visą gyvenimą praleidžia vienoje vietoje, nutoldama tik 60–100 m į šalį. Žiemoja nuo 40 cm iki 2 m žemėje, dažniausiai graužikų ir kurmių urvuose, po akmenimis, kelmais ir kt. Dažnai žiemoja nedidelėmis grupėmis po 2 – 5 patogiose vietose, kartais susirenka po kelias dešimtis. Kiekvienais metais žiemoja vis tose pačiose vietose.

Gyvačių priešai yra ereliai, pelėdos, rečiau gandrai, iš keturkojų – barsukai, lapės, šeškai ir ežiai. Nors angių ne taip reta Lietuvoje, bet žmonių įkanda nedaug, nes yra taiki ir kanda žmogui tik tada, kai ant jų užlipa arba neatsargiai paliečia ranka. Artinantis žmogui, gyvatė skubiai nušliaužia ir pasislepia. Jos įkandimas skausmingas, bet dažniausiai pagyjama per savaitę. Įkandimas pavojingesnis vaikams ir ligotiems žmonėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs