Apie 30 demonstrantų, kurių dauguma atstovavo dešiniajam sparnui, trumpai susirėmė su šio filmo šalininkais prieš jo pirmąją komercinę peržiūrą viename Tokijo kino teatre, kurį saugojo policija.
„Nesikabinėkit prie žvejų“, – vienas protestuotojas šaukė per megafoną, mojuodamas plakatu su užrašu „Antijaponiškas filmas „Įlanka“ yra nuodas, diskriminuojantis japonus“.
Šiame filme demonstruojami sukrečiantys vaizdai iš kruvinų, tačiau teisėtų delfinų skerdynių, nufilmuoti paslėptomis kameromis.
Nacionalistų grupuotės tvirtina, kad „Įlanką“ reikia uždrausti rodyti, nes šis filmas yra prieš Japoniją.
Taidži meras Kazutaka Sangenas sakė esantis nusivylęs, kad šį filmą galiausiai buvo leista rodyti, pranešė dienraštis „Kyodo News“.„Žiūrėti filmus turi teisę kiekvienas asmuo, – sakė priešingai stovyklai priklausantis Kunio Suzukis, kuriam per grumtynes buvo lengvai sužalotas veidas. – Jeigu norite kritikuoti šį filmą, pirmiau jį pasižiūrėkite.“
Policininkai taip pat budėjo kino teatre, kuriame apie 100 žiūrovų išpirko visus bilietus prieš pirmąjį „Įlankos“ seansą, nurodė vienas šį filmą platinančios kompanijos „Unplugged“ atstovas.
„Žiūrovai šį filmą stebėjo ramiai. Kino teatre jokių protestų nebuvo“, – sakė pareigūnas.
Filmo platintojai buvo priversti atsisakyti planuotų rodymų praeitą mėnesį, kilus triukšmingiems dešiniųjų pažiūrų aktyvistų protestams prie kino teatrų.
„Įlanka“ šeštadienį rodoma dar penkiuose kino teatruose didžiuosiuose Japonijos miestuose.
Šio filmo komerciniai seansai Japonijoje buvo pirmieji, tačiau platintojai anksčiau buvo surengę jo peržiūras per reklaminius renginius ir transliavo internetu.
Filmas, kuriame rodoma, kaip delfinai žudomi harpūnais prie Japonijos vakarinio uostamiesčio Taidži, supykdė Japonijos žvejus. Pastarieji tvirtina, kad jūrinių žinduolių medžioklė yra neatsiejama kultūros dalis.
Taidži meras Kazutaka Sangenas sakė esantis nusivylęs, kad šį filmą galiausiai buvo leista rodyti, pranešė dienraštis „Kyodo News“.
„Suprantu, kad turi būti žodžio laisvė, tačiau tuo pat metu reikia galvoti apie žvejų teises ir (filmų kūrimo) taisykles“, – sakė K.Sangenas, duodamas interviu laikraščiui.
Vienas Taidži žvejų profesinės sąjungos pareigūnas pareiškė esantis labai susirūpinęs, jog dėl šio filmo delfinų medžioklės gali būti klaidingai suprantamos. Atstovas pridūrė, kad jo profesinė sąjunga tikisi, jog žiūrovai „tiksliai supras“, kas iš tikrųjų vyksta, rašo „Kyodo News“.
„Oskarų“ teikimo ceremonijoje „Įlankos“ režisierius Louie Psihoyosas paneigė siekęs įgelti Japonijai ir sakė, kad jo filmas turėtų tapti perspėjimu japonams susirūpinti dėl savo sveikatos, mat jiems parduodama delfinų mėsa yra užteršta gyvsidabriu.
Japonijos kino režisierių gildija protestavo prieš bet kokius veiksmus, kuriais siekiama sutrukdyti šio filmo rodymą kino teatruose.
„Tokie veiksmai apribos galimybę reikšti mintis ir įsitikinimus, kuri yra mūsų demokratijos pagrindas“, – nurodė gildija.
Trumpas filmo „Įlanka“ pristatymas:
Ilgesnė pristatymo versija, skirta Japonijai:
Filmo pristatymas Japonijos televizijos laidoje: