Tačiau pirmiausia Kinijos Sičuanio provincijos Čendu mokslinio tyrimo centro specialistai penkerių metų pandai Ke Lin parodė vaizdo klipą su kitomis pandomis, kurios santykiauja laukinėje gamtoje. Specialistai tikėjosi, kad patelė, pažiūrėjusi tą pornografinį siužetą, pasielgs lygiai taip pat, – rašo dailymail.co.uk.
„Kiekvieną sykį, kai patinas Yongyongas mėgino užšokti ant jos, Ke Lin pradėdavo grumtis, stumdama jį šalin ir mes bijojome, kad jie taip ir neišsiaiškins santykių per jos trijų dienų vaisingumo ciklą. Todėl mes nusprendėme jai parodyti vaizdo įrašą, ir ji gan smarkiai juo susidomėjo. Po to mes jos nebegalėjome sulaikyti ir sueitis įvyko sėkmingai. Ke Lin yra mačiusi daugybės kitų pandų sueitis laukinėje gamtoje, tačiau kadangi ji daug metų pragyveno nelaisvėje, nėra ko stebėtis, kad jai buvo reikalinga pagalba“, – sakė centro atstovas.
Apie sėkmingą didžiųjų pandų dauginimąsi pranešama itin retai. Tačiau nepaisant to, keli zoologijos sodai, įsikūrę už Kinijos ribų, sugebėjo pasiekti teigiamų rezultatų. Juk laikas, per kurį patelė gali būti apvaisinta – labai trumpas. Be to, pandos patelės gana išrankios ir kaprizingos rinkodamosi partnerį.
Dauginimasis nelaisvėje – bene vienas iš gyvybiškai svarbiausių didžiųjų pandų išlikimo klausimų. Kadangi Kinijoje ir Pietvakarių Azijoje iš esmės išnaikinti bambukiniai miškai, todėl Čendu mokslinio tyrimo centre įsikūrusio zoologijos sodo darbuotojai, siekdami padidinti didžiųjų pandų gimstamumą, sukūrė specialią treniruočių programą, kur naudojami obuoliai. Obuoliai pririšami prie virvutės ir paduodami pandai atitinkamame aukštyje, todėl jai tekdavo atsistoti ant dviejų kojų, kad galėtų pasiekti vaisių.
Veterinarų tvirtinimu, šis metodas ne tik moko pandas atlikti „preliudinius šokius“, bet ir stiprina gyvūno intymių vietų raumenis, taip pat ir potenciją bei ištvermingumą. Be to, anot specialistų, tokie pratimai daro teigiamą įtaką patinams santykiaujant.