Jei padidėjo limfmazgiai, pakilo temperatūra, atsirado į gripą ar peršalimą panašių simptomų, būtina kreiptis į šeimos gydytoją. Kaip skelbia portalas independent.co.uk, katės įdrėskimo liga gali baigtis ir mirtimi, jei kils komplikacijų.
Ligos sukėlėja – bakterija Bartonella henselae. Pastarųjų nešiotojos yra naminės katės. Tarp kačių bakterijas perneša kačių blusos. Bakterija nuo sveikai atrodančios katės žmogui patenka per odą įdrėskimo ar įkandimo metu iš katės nagų ar burnos ertmės.
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovė dr. Christina Nelson teigė, kad ligos mastas yra kiek didesnis, nei buvo manoma iki šiol.
Gydytojai rekomenduoja kačių augintojams visuomet nusiplauti rankas po sąlyčio su augintine, taip pat neleisti savo katei bendrauti su benamėm katėm.
Tyrimas buvo atliekamas daugiau kaip aštuonerius metus, ištirta 13 tūkst. atvejų, kai šeimininkams įdrėksdavo katė. Atskleista, kad per metus 4,5 pacientų iš 100 tūkst. nustatoma katės įdrėskimo liga. Toks skaičius esą didesnis, nei tikėtasi. Labai retais atvejais ši liga pasibaigdavo mirtimi – tai įvykdavo, kai kačių šeimininkai vengdavo kreiptis į medikus.
Liga esą linkusi plisti šiltesniuose kraštuose. Labiausiai paveiki rizikos grupė – vaikai, kurių amžius svyruoja tarp penkerių ir devynerių metų. Šioje amžiaus grupėje 9,4 pacientams iš 100 tūkst. nustatyta būtent ši liga.
Tėvams patariama vaikams paaiškinti, kad geriau vengti bučiuoti katę, neerzinti augintinių šiurkštumu.
Lengviausias būdas užkirsti kelią ligai – saugoti augintinius nuo blusų. Čia gali pasitarnauti actas, citrinų sultys ar obuolių sidras. Šiomis priemonėmis reikėtų nuplauti augintiniams kailį.