I vietą konkurse laimėjo Šiaulių rajono Gruzdžių vaikų lopšelio-darželio „Puriena“ II-osios laikinosios globos grupės auklėtiniai. Nugalėtojams bus dovanojama vienos dienos ekskursija į Vilnių. II vietos laimėtojai – Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ auklėtiniai turės galimybę pasiklausyti specialios Lietuvos kinologų draugijos paskaitos apie gyvūnus. III vietos nugalėtojams, vaikams, augantiems Jonavos rajono vaikų globos namuose, atiteks visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ suvenyrai. Visų trijų laimėtojų grupių vadovai taip pat sulauks paskatinamųjų prizų.
I-ąją vietą laimėjęs darbas – vaikų piešinių ir lipdinių rinktinė, susegta į Žemės rutulio formos albumą. II-osios vietos darbas išsiskyrė reljefiniais, puoštais siuviniais ir kailiukais, įvairių gyvūnų piešiniais-darbeliais, o III-ioji vieta buvo skirta už gyvūnų teisių kodekso sukūrimą.
VO „Gelbėkit vaikus“ nuotr./Konkurso darbelis |
Visuose savo kūriniuose vaikai akcentavo itin taikliai formuluotas gyvūnų teises. Visi dalyviai minėjo, kad gyvūnai, kaip ir žmonės, turi teisę į gyvybę ir vardo suteikimą, priežiūrą, meilę ir šilumą, saugią aplinką, o bet koks smurtas prieš gyvūnus yra smerktinas.
Pasak Rasos Dičpetrienės, „Gelbėkit vaikus“ generalinės sekretorės, išrinkti geriausius darbus ir paskirti konkurso nugalėtojus buvo itin sudėtinga: visi darbai išsiskyrė originalumu, išsamumu bei formuluojamų gyvūnų teisių tikslumu. Tad pasitarus su kitais konkurso organizatorių – Lietuvos kinologų draugijos bei judėjimo „Žmonės už gyvūnus“ – atstovais, nuspręsta skirti devynis papildomus specialiuosius prizus, o visus dalyvius dar nustebinti ir skatinamaisiais siurprizais.
Skatinamieji prizai pasieks vaikus iš Marijampolės vaikų globos namų „Putinas“, Kauno vaikų globos namų „Atžalynas“, Klaipėdos fondo, Kuršėnų, Kybartų vaikų globos namų, taip pat Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro vaikų dienos centro „Šaltinėlis“, Kauno Vaikų gerovės centro „Pastogė“ bei Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos, kurioje ugdomi Moterų katalikių sąjungos globojami auklėtiniai.
Tarp gausybės originalių darbų organizatoriai sulaukė labai daug piešinių, įvairių gyvūnų istorijų, tarp kurių ir pasakojimų apie pačių vaikų auginamus ar globojamus keturkojus. Komisiją ypač sužavėjo vaikų kurti kalendoriai, plakatai, statulėlės bei darbai, pagražinti įvairiais mezginiais, kailiukais bei kitomis originaliomis priemonėmis.