„Šį vakarą pro atidarytą langą įlėkė šis gyventojas. Laikyti ir saugoti tokio draugo nesuinteresuoti, tad gal jus domintų šis įnamis? Ar tiesiog vyti lauk? Vis dėlto invazinis gyventojas, tad nelabai pageidautinas mūsų ekosistemoje“, – laiške redakcijai rašė skaitytojas.
Tą patį vakarą vabzdžio maldininko nuotrauka su redakcija pasidalijo ir kitas skaitytojas. „Gervenupio sode aptiktas gražuolis“, – rašė laiške skaitytojas Andrius iš Kauno rajono.
Gamtos tyrimų centro Entomologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja Jolanta Rimšaitė yra pasakojusi, kad europinis maldininkas (Mantis religiosa) pirmą kartą Lietuvoje aptiktas 2008 metais.
Arčiausiai Lietuvos natūraliai europinis maldininkas gyvena gerai įšilusiose pievelėse, pušynų pakraščiuose Lenkijoje. Dar XVIII amžiuje ši rūšis gyveno prie Varšuvos ir buvo nurodoma kaip nereta. Tačiau pastaraisiais metais situacija pasikeitė – dabar ji nyksta ir yra įrašyta į Lenkijos Raudonąją knygą.
Maldininkas registruotas ir Latvijoje bei Baltarusijoje. Vidurio Europoje tai – taip pat nykstanti rūšis.
Plačiausiai ji paplitusi Centrinėje ir Pietų Europoje, Azijoje, Afrikoje, introduokuota Australijoje, Šiaurės Amerikoje.
Maldininkai – tai plėšrūs vabzdžiai, maistą gaudo tam pritaikytomis priekinėmis galūnėmis. Patinai užauga iki 52 mm, patelės – iki 75 mm.