Dabar ruoniuką muziejaus lankytojai gali stebėti plaukiojantį kartu su mama ir dar viena patele atvirame baseine. Vanduo ten nuleistas, palikta tik geras pusmetris – mat ruoniukas greit pavargsta ir retkarčiais jam reikia pamiegoti seklumoje.
Pasak Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo biologo Arūno Grušo, Maila yra labai rūpestinga mama - mažylio vieno nepaliekanti nė akimirkai. Ruoniukas mamos pienu maitinasi 40 dienų, per tą laiką užsiaugindamas veik trigubai didesnį svorį. O gimė jis sverdamas apie 11 kilogramų. Jauniklio lyties biologai dar negali tiksliai pasakyti, nes patelė jį akylai saugo. Iš akies spėjama, jog tai – moteriškos lyties gyvūnas.
Tik gimęs ruoniukas svėrė 11 kilogramų. Keturiasdešimt dienų mažylis maitinsis mamos pienu, o per tą laiką jo svoris patrigubės.
Dabar Jūrų muziejuje gyvena 3 suaugę Rytų Atlanto ruoniai, darbuotojų meiliai vadinami paprastukais. Du – prieš devynerius metus buvo atvežti iš zoologijos sodo Nyderlanduose, o vienas pavasarį nusilpęs buvo rastas prie Melnragės molo.
Arūnas Grušas teigia, kad nors šis rastinukas ir pasveikęs, tačiau jo koordinacija tebėra sutrikusi, todėl jam lemta likti gyvuoju muziejaus eksponatu, laisvėje jis vargiai beišgyventų.
Šis pavasarinis „radinys“ buvo netikėtas muziejaus specialistams, nes Rytų Atlanto paprastieji ruoniai – itin reti Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų. Per pastaruosius trisdešimt metų pastebėti tik tris kartus.