„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuvos zoologijos sodas džiaugiasi vėl sulaukęs voverinių beždžionėlių tamarinų jauniklių

Kaune įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas džiaugiasi gausiu pavasariniu jauniklių „derliumi“ ir kviečiai lankytojus su jais susipažinti.
Jaunikliai zoologijos sode
Jaunikliai zoologijos sode / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiemet kovo 16 d. voverinės beždžionėlės tamarinai – tėvas Cezaris ir mama  Cornelia –  susilaukė dviejų jauniklių, kurie  puikiai auga, yra judrūs, žaismingi ir mieli. Senasis voljeras šiai padidėjusiai šeimynai pasidarė jau ankštas, todėl prieš savaitę jos perkeltos į erdvesnį ir gražesnį. Šiuo metu jos puikiai bendrauja su savo naujais kaimynais, taip pat voverinėmis beždžionėlėmis- marmozetėmis. Lietuvos zoologijos sode tamarinų jauniklių nebuvo jau gerą dešimtmetį.

Perukinės tamarinos paplitusios Pietų Amerikoje. Gyvena Amazonės baseino drėgnų tropinių miškų aukštuose medžiuose šeimyninėmis grupėmis, kuriose be tėvų yra ir kelių kartų vaikai. Nėštumas trunka 140–170 dienų. Gimsta 1–2 jaunikliai. Mažyliai gimsta jau regintys, apaugę minkštu kailiuku. Tėvas nuo pat pirmųjų dienų labai rūpinasi jaunikliais: jis laižo ką tik gimusių kailiukus, visą laiką juos nešiojasi su savimi, motinai patikėdamas tik pamaitinti pienu. Net ir naktį jis miega su beždžioniukais. Tėvas mažylius stebi, saugo nuo priešų ir nešioja, kol jaunikliai sulaukia trijų mėnesių. Minta įvairiais vaisiais, vabzdžiais smulkiais paukščiais ir jų kiaušiniais.

Ir vėl kengūriukas

Kovo 20 dieną pastebėtas kengūriukas. Pilkarusvių kengūrų pora Amadeus ir Adalmina jau antri metai iš eilės susilaukia jauniklių. Praeitų metų patelė Malvina puikiai auga ir vis dar laikosi arčiau mamos, nors sterblėje jau kitas mažylis.

Į Lietuvos zoologijos sodą kengūros atvyko 2010 metais iš Suomijos Helsinkio zoologijos sodo. Šiuo metu zoologijos sode gyvena 6 kengūros. Jauniausiam kengūriukui vardas bus išrinktas liepos 1 d. per Zoologijos sodo gimtadienį.

VIDEO: Kengūriukas

Pilkarusvės kengūros gyvena Tasmanijoje ir Pietryčių Australijos pakrantėse. Minta augaliniu maistu, daugiausia medžių lapais. Sveria – 14–19 kg. Nėštumas apie 39 d. Gimsta 1 jauniklis, kurį apie 40 savaičių sterblėje nešioja patelė. Lytiškai subręsta 1–2 m. Gyvena 12–15 m. Aklimatizuota kai kuriuose Europos parkuose.

To dar nebuvo 

Kaimelyje net 12 ožiukų. Nuo gegužės 5 dienos iki 18 dienos kamerūno ožkytės atvedė net 12 jauniklių, iš kurių tik 2 patinukai, o likusios mergytės. Kaip niekad šiemet buvo gausu dvynių, net 5 ožkytės atvedė po ožiukus ir tik 2 susilaukė po vieną mažylį.

Paukščiai jauniklių skaičiumi nenusileidžia žinduoliams

Kilnieji ereliai jau keli metai iš eilės sėkmingai peri ir augina jauniklius. Jau išsirito ir šių paukščių jaunikliai: šventųjų ibisų, didžiųjų apuokų, juodųjų gulbių, sidabrinių fazanų, giedančiųjų papūgų ir daugelio kitų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“