Lietuvos zoologijos sodo terariumo simboliu visuomet buvo krokodilas. Lankytojai atvykę į zoologijos sodą noriai būriuodavosi prie šio gyvūno voljero. Daug metų juo buvo Nilo krokodilas Gena, tačiau sulaukęs garbaus amžiaus 2010 metais gyvūnas nugaišo.
Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) iš vieno studento netikėtai konfiskavo krokodilinį kaimaną. Internete pastebėjus keistą skelbimą apie parduodamą didelį driežą departamento darbuotojams kilo įtarimas ir jie nutarė šį skelbimą patikrinti atidžiau.
Atvykus į įvykio vietą studento namuose departamento darbuotojai rado kuo tikriausią gyvą krokodilą. Studentas tikino nežinojęs, jog įsigijo tokį gyvūną – vaikinas tikino laikantis paprastą driežą. Tačiau po kelių mėnesių krokodilas ėmė sparčiai augti ir studentas suprato įsigijęs ne driežą, o plėšrų laukinį gyvūną.
Departamento brigada konfiskavo krokodilinį kaimaną iš jį nelegaliai laikiusio vaikino ir krokodilas atkeliavo į Lietuvos zoologijos sodą. Tada šis ropliukas tesvėrė 180 g ir buvo 40 cm ilgio. Šiuo metu Krokas, kaip jį pavadino sode dirbantys gyvūnų prižiūrėtojai, sveria 1 kg ir 300 g ir yra 63 cm ilgio. Jis iki šios dienos gyveno šaltakraujų gyvūnų laboratorijos terariume.
Zoologijos sodui pavyko surasti rėmėjų, kurių pagalba buvo įrengtas naujas voljeras, atitinkantis gyvūnui laikyti būtinus reikalavimus ir užtikrinantis gyvūno psichologinį ir fizinį komfortą.
„Krokodiliniai kaimanai užauga iki 2 metrų ilgio. Jie yra pavojingi kaip ir visi krokodilai. Minta vabzdžiais, jų lervomis, žuvimi, mėsa. Šiuo metu tai vienintelis krokodilas zoologijos sode. Prieš tai buvęs krokodilas Gena zoologijos sode išgyveno 40 metų“, – sakė zoologijos sodo darbuotoja Rasa Jautakienė.