Bursos miesto apylinkėse iš dangaus pasipylė daugybė negyvų žvirblių. Kai kur rasta ir varnėnų. Tiesa, kol kas niekas nerado liudininkų, mačiusių, kaip paukščiai krito iš dangaus, tiesiog ryte rastos pilnos pakelės paukščių gaišenų.
Tačiau Bursos merija ramina gyventojus, kad „nieko ypatingo nenutiko“. Kol ornitologai atlieka išsamius tyrimus, kai kurie mokslininkai kelia versiją, kad dėl paukščių žūties Turkijoje kalti visai ne meteorologiniai reiškiniai ar lėktuvai, o automobiliai. Gali būti, kad į didelį žvirblių būrį įsirėžė greitaeigių krovininių automobilių kolona.
Tuo tarpu Italijos ornitologai jau paskelbė savo išvadas. Jie iš pradžių teigė, kad šiaurinėje Italijoje, Ravenos provincijoje, paprastieji purpleliai nusinuodijo chemikalais. Nes dauguma negyvų paukščių buvo rasti ant kelio, einančio pro chemijos gamyklą.
Tuo pat metu neatmesta ir ūmios infekcijos galimybė. Galiausiai, nuodugniai ištyrę gaišenas, Italijos mokslininkai pateikė labai netikėtą išvadą: apie tūkstantis paprastųjų purplelių pastipo dėl to, kad aliejaus gamyklos teritorijoje sulesė išbarstytas saulėgrąžų sėklas. Ornitologai teigia, kad ši paukščių rūšis nemoka savęs kontroliuoti ir lesa tiek, kiek lenda. Todėl tokia banali priežastis galėjo tapti masinės paukščių žūties priežastimi.