Kritęs šernas Melnragėje, pamiškėje netoli autobuso stotelės buvo pastebėtas penktadienio pavakarę. Iš karto buvo pranešta Vakarų Lietuvos gyvūnų globos namams „Nuaras“, kurie ir rūpinasi gaišenomis Klaipėdoje.
„Mums paskambino jau į darbo pabaigą. Žmogus neprisistatė ir nenurodė tiksliai, kur tas šernas yra. Nuvažiavome į vietą, tačiau niekur jo nesimatė“, – pasakojo „Nuaro“ darbuotoja Eglė Mulevičiūtė.
Ši įstaiga negali liesti ir išvežti kritusių šernų be Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos žinios. Kritę šernai privalo būti ištirti dėl galimos kiaulių maro grėsmės.
Anot E.Mulevičiūtės, tą vakarą tarnybos specialistai jau nebedirbo. „Nuaras“ gavo daugiau pranešimų apie Melnragės šerną.
Sekmadienį pavyko susisiekti su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais.
„Jie mums pateikė instrukcijas, kaip reikia paimti šerną, kaip dezinfekuoti tą vietą, kur jis gulėjo. Atvykę šerno ilgokai ieškojome. Ne taip paprasta buvo jį rasti, kai pasnigę. Jis gulėjo kažkur už 15 metrų nuo gatvės.
Didžiulis suaugęs šernas buvo išvežtas, pirmadienį jis bus perduotas verterinarams, kurie ir ištirs, ar gyvūnas nebuvo užkrėstas afrikiniu kiaulių maru.
„Mes negalime taip važiuoti ir imti gyvūno. Yra taisyklės ir mes turime jų laikytis“, – aiškino E.Mulevičiūtė.
Afrikinis kiaulių maras jau yra apėmęs beveik pusę Lietuvos. Kasmet sumedžiojama apie 40 tūkst. šernų. Iki šiol pajūrio zonoje nebuvo užfiksuotas nė vienas kiaulių maro atvejis. Šiuo metu, skaičiuojama, Lietuvoje yra apie 20 tūkst. šernų.