Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nauji gyvūnų globėjai – naujos taisyklės

Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) darbus perėmusią ir konkursą dėl veiklos finansavimo laimėjusią Gyvūnų globėjų asociaciją (GGA) užplūdo skundai, kad ši netinkamai atlieka jai pavestus darbus. Asociacija ginasi, kad gyventojai perdėtai reaguoja į laukinių gyvūnų sužalojimus.
Gyvūnai
Gyvūnai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„15min“ skaitytoja kaunietė Roma pasakojo, kad, kai rado sužalotą paukštį ir norėjo jam pagelbėti, teko 4 kartus skambinti į GGA, bet realios pagalbos iš jos taip ir nesulaukė. „Bevaikštinėdami po Neveronių kaimą, aptikome nedidelį paukštelį su sužalotu sparnu ir nutarėme kreiptis pagalbos pas žinovus“, – pasakojo Roma.

Moteris tikino, kad, paskambinus internete nurodytu mobiliojo telefono numeriu, jie buvo paraginti kreiptis kitu telefono numeriu Kaune. Ten jų kreipimasis buvo užregistruotas, tačiau neilgai trukus jiems perskambino moteris ir liepė dar kartą skambinti „atsakingesniam žmogui“.

„Tas „atsakingesnis“ žmogus su manimi kalbėjo nemaloniai. Neprižadėjo, kad atvažiuos, nepatarė, kur tą paukštį mums dėti, ar duoti lesalo. Patys jį įkurdinome dėžėje namuose. Bet naktį „pasidarbavo“ mūsų katinas ir ryte paukščiuką radome papjautą“, – liūdnai pasibaigusią sužeisto paukščio gelbėjimo istoriją prisiminė moteris.

Kaunietė moteris teigė, kad asociacijos atstovai paskambino kitą dieną vakarop ir pasakė, kad jie „ruošiasi atvažiuoti“ pasiimti paukščio, tačiau moteris jiems pasakė, kad jau per vėlu.

GGA darbu piktinosi ir gyvūnų globos tarnybos „Pifas“ Kauno skyriaus savanorė Eglė Baležentienė. „Į mūsų rankas papuolė iš lizdo iškritęs kregždės jauniklis, kuris stipriai susižalojo galvą. Kai paskambinau į GGA, net nespėjusi paaiškinti, kas nutiko, buvau apšaukta, kaip mes išvis drįsome imti jauniklį“, – netoleruotinu darbuotojo elgesiu stebėjosi E.Baležentienė.

Per dieną sulaukiame iki 120 skambučių. Mūsų ekipažas dirba visoje Lietuvoje, todėl dažnai fiziškai neįmanoma būti keliose vietose vienu metu, – gyventojų skundus dėl netinkamai teikiamų pareigų atrėmė Vytautas Gustaitis.

Po pokalbio telefonu E.Baležentienė sakė neketinusi asociacijai patikėti pasiligojusio paukščio. „Susiradau Lietuvos gyvūnų globos draugijos telefoną ir kreipiausi į juos. Veterinarijos gydytojo asistentas Julius Morkūnas pasakė, kad jie jau nepriima sužalotų gyvūnų, tačiau, jei atnešiu kregždžiuką, jis mielai jį apžiūrės ir mane pakonsultuos“, – pasakojo E.Baležentienė.

Po J.Morkūno konsultacijos E.Baležentienė sėkmingai augina kregždžiuką savo namuose. „Paukščiukas nuostabiai auga. Galvytė visiškai atsistatė. Naujasis globotinis ėdrus ir guvus. Manau greitu laiku jis išskris į laisvę“, – džiaugėsi E.Baležintienė.

Perdėta reakcija

GGA prezidentas Vytautas Gustaitis gynėsi, kad žmonės neretai „perdėtai reaguoja“ į iš lizdų iškritusius paukščius, kiek apšlubusius ar dar kitaip nukentėjusius laukinius gyvūnus. „Mes per dieną sulaukiame iki 120 skambučių. Mūsų ekipažas dirba visoje Lietuvoje, todėl dažnai fiziškai neįmanoma būti keliose vietose vienu metu. Be to, gyventojai neturėtų tempti kiekvieno laukinio gyvūno į namus“, – mokė V.Gustaitis.

GGA prezidentas tikino, kad visų pirma žmonėms patiems reikėtų pabandyti vietoje padėti sužalotam gyvūnui ar paukščiui.

„Jei pamatėte, kad nukrito lizdas su kregždės jaunikliais, nereikia iškart skambinti mums. Paprasčiausiai reikia nupjauti plastmasinio butelio viršutinę dalį, ant dugno pridėti šieno, į vidų sukrauti jauniklius ir jį pritvirtinti senojo lizdo vietoje. Taip tėvai nesisielos dėl jauniklių dingimo, juos toliau lesins. Daugiau patarimų, kaip elgtis su laukiniais gyvūnais, galima rasti interneto svetainėje www.animal.lt“, – žmonių supratingumo prašė asociacijos prezidentas V.Gustaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?