Balbutų kaimas, kuriame nustatytas ligos atvejis, yra pasienio zonoje ir ribojasi su Baltarusija.
Veterinarijos specialistai spėja, kad naminis šuo buvo apdraskytas laukinio gyvūno, kuris galėjo atklysti iš Baltarusijos teritorijos, nes kaimyninėje šalyje pasiutligės epizootinė situacija yra žymiai blogesnė nei Lietuvoje.
Lietuvos teritorijoje, išskyrus pasienio zoną su Baltarusija, pastaruosius trejus metus nebuvo užregistruota pasiutligės atvejų.
Nuo 2010 metų visi pasiutligės židiniai buvo tik pasienio zonoje, esančioje ne daugiau kaip 50 km nuo pasienio su Baltarusija (2010 – 33 atvejai, 2011 m. – 14 atvejų, 2012 m. – 5 atvejai).
Pagrindinė ir vienintelė efektyvi gyvūnų apsaugos priemonė nuo pasiutligės – gyvūnų vakcinavimas.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo 2006 m. kasmet pavasarį ir rudenį vykdo oralinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Rezultatai rodo, kad liga iš Lietuvos traukiasi (nuo 63 protrūkių 2009 m. iki 5 – 2012 m.).
Lietuvos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatyme taip pat įtvirtinta nuostata, jog visi naminių gyvūnų savininkai privalo kasmet, kartą metuose paskiepyti savo augintinius – šunis, kates, šeškus ir kitus šiai ligai imlius gyvūnus nuo pasiutligės. Nesilaikantys minėto įstatymo nuostatų, gali būti baudžiami administracinėmis ir piniginėmis baudomis.