Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos prezidento Putino paleistas tigras „emigravo“ į Kiniją

Retas amūrinis tigras, paleistas į laisvę Rusijos prezidento Vladimiro Putino, „emigravo“ į Kiniją, kai perėjo abiejų šalių sieną ieškodamas grobio, ketvirtadienį paskelbė Kinijos valstybinė žiniasklaida.
Amūro tigrai yra nykstanti rūšis.
Amūro tigrai yra nykstanti rūšis. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis žvėris, vardu Kuzia, yra vienas iš trijų amūrinių tigrų, kuriuos Rusijos lyderis gegužę asmeniškai paleido į laisvę, o dabar šis tigras perėjo upę, tekančią išilgai abiejų valstybių sienos, nurodė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Vietos pareigūnai sakė „Xinhua“, kad tigrui patinui Kuziai, kuriam yra uždėtas antkaklis su sekimo prietaisu, naujuose namuose ėdesio nepristigs.

„Jeigu bus būtina, galėsime paleisti į tą regioną galvijų, kad jis turėtų kuo maitintis“, – pridūrė jie.

Vietos pareigūnai sakė „Xinhua“, kad tigrui patinui Kuziai, kuriam yra uždėtas antkaklis su sekimo prietaisu, naujuose namuose ėdesio nepristigs.

Pranešime sakoma, kad vietos pareigūnai stengiasi nufotografuoti klaidžiojančią didžiąją katę ir nustatyti tikslią tigro buvimo vietą. Tame regione taip pat buvo nurodyta pašalinti visus medžiotojų spąstus, dėl kurių Kuzios klajonės gali staigiai pasibaigti.

V.Putinas, nevengiantis pozuoti prieš kameras gamtoje ir demonstruoti pastangas išsaugoti nykstančius gyvūnus, gegužę paleido Kuzią kartu su kitais dviem tigrais – patinu Boria ir patele Ilona, pranešė Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS.

Valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ taip pat citavo tigrų apsaugos programos vadovą, kuris išreiškė viltį, jog Kinija „pasirūpins, kad šio plėšrūno likimas atitiktų tarptautinio bendradarbiavimo nuostatas“.

Pekino ir Maskvos ryšiai pastaraisiais metais gerokai atšilo, o Rusija gręžiasi į savo kaimynę Azijoje, kuri tampa svarbia prekybos partnere, kai JAV ir Europos šalys paskelbė Kremliui griežtas sankcijas dėl krizės Ukrainoje.

Rusija eksportuoja į Kiniją daug žaliavų, o dalis jų išgaunama Tolimųjų Rytų regione, kuriame gyvena amūriniai tigrai.

Šiems žvėrims, kaip nurodo Pasaulinė gamtos apsaugos organizacijos (IUCN) Raudonoji knyga, gresia pavojus išnykti. Amūriniams tigrams iki šiol geresnės sąlygos buvo Rusijoje, kur jų laisvėje tebegyvena daugiau negu 400 ir kur jie kai kada medžioja vietos lokius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos