Amerikos sprendimas, kaip pasielgti su augintiniu, kurio šeimininkas suserga Ebolos karštine, labai skyrėsi nuo praeitą savaitę Ispanijoje susiklosčiusio scenarijaus, kai pareigūnai nusprendė užmigdyti užsikrėtusios slaugės šunį.
„Sveikatos apsaugos darbuotoja turi šunį, ir norime užtikrinti, kad reaguojame tinkamai“, – sakė Teksaso valstijos sveikatos apsaugos tarnybų komisaras Davidas Lakey.
„Taigi labai stengėmės surasti vietą priglausti tą šunį – vietą, kurioje galėtume tinkamai stebėti tą šunį“, – pridūrė jis.
Dalaso meras Mike'as Rawlingsas taip pat sakė televizijos laidai „USA Today“, kad šuns bus pasigailėta.
„Šuo labai svarbus pacientei, ir norime, kad jis būtų saugus“, – televizija citavo jo žodžius.
Praeitą trečiadienį Ispanijos pareigūnai užmigdė Excaliburą – šunį, kurį augino slaugė, užsikrėtus Ebolos virusu vienoje Madrido ligoninėje, kurioje buvo gydomi du ispanų misionieriai, galiausiai mirę nuo tos ligos.
Tas šuo buvo užmigdytas „siekiant išvengti kančių“, sakoma Madrido regiono administracijos pranešime.
Toks sprendimas išprovokavo gyvūnų teisių aktyvistų protestus, o kai kurie iš jų susirėmė su policija prie buto, kuriame šuo buvo paliktas, kai jo šeimininkai buvo išvežti į karantiną.
Pasak ekspertų, esama rizikos, kad šunys gali nešioti tą potencialiai mirtiną virusą, tačiau nėra įrodymų, jog jie gali užkrėsti žmones.
Vakarų Afriką krečianti Ebolos karštinės epidemija nuo šių metų pradžios jau pareikalavo daugiau negu 4 000 žmonių gyvybių.