Jau šeštadienį šiaurės vakarų Rusijoje (Nencų autonominėje apygardoje) bus surengta mažosios gulbės ir šlapynių šventė, turėjusi būti ir parasparnininkės išlydėjimo švente. Deja, dėl netinkamų oro sąlygų ekspedicijos „Gulbių skrydis“ pradžia atidėta iki rugsėjo 15–25 d. S.Dench turėtų į dangų pakilti su antruoju mažųjų gulbių būriu, praneša Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje atstovai. Su S.Dench keliauja ir gausi ekspedicijos komanda – BBC žurnalistai, gamtosaugininkai, savanoriai.
Skrisdama nuo arktinės Rusijos iki Didžiosios Britanijos drąsi moteris prisijungs prie iššūkių kupinos mažųjų gulbių kelionės nuo perimviečių iki žiemojimo vietų. Ji keliaus per Suomiją, Estiją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Olandiją, Belgiją ir Prancūziją. Gamtosaugininkė bei ekspedicijos komanda tikisi savo akimis pamatyti, kodėl gulbės nepajėgia ištverti kelionės bei pakviesti pasaulio ornitologus ir gamtininkus bendrai diskusijai apie šių paukščių ir kasmet mažėjančių jų namų – šlapynių – apsaugą. Nemuno delta šiuo požiūriu – itin vertinga teritorija.
Jei S.Dench sėkmingai įveiks atstumą nuo Prancūzijos krantų iki Didžiosios Britanijos, ji taps pirmąja moterimi, parasparniu perskridusia Lamanšo sąsiaurį.
NVO „Baltijos aplinkos forumas“ drauge su Lietuvos ornitologų draugija, Gamtos tyrimų centru, Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologine stotimi ir parasparnininkų atstovu Aivaru Akramu padeda šią unikalią ekspediciją įgyvendinti Lietuvoje. Šios organizacijos Nemuno deltoje spalio pabaigoje planuoja konferenciją, keletą visuomenei skirtų renginių, susitikimų su ekspedicijos komanda.
Jei Jums įdomu, kaip komandai sekasi, karščiausias naujienas galite sekti ekspedicijos svetainėje, socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“. Apie kelionės eigą informuos ir projekto partneriai Lietuvoje.