Olandijoje šimpanzę Reginą pasitiko minia žurnalistų. Regina bus apžiūrėta veterinarijos gydytojo ir tris mėnesius turės praleisti karantine. Po to ji bus palaipsniui supažindinama su kitomis rezervate esančiomis šimpanzėmis ir ją bus siekiama integruoti į šimpanzių būrį tolimesniam gyvenimui.
Reginos istorija aprašoma ne tik įvairiuose Olandijos dienraščiuose, ji sukėlė didžiulį susidomėjimą visame pasaulyje. Peticiją dėl Reginos išlaisvinimo pasirašė 14 tūkst. žmonių iš viso pasaulio. Buvusi garsi Olandijos dainininkė Heili Helder iš legendinės grupės „The Mo“, pamačiusi internete Reginos istoriją, socialiniame tinkle „Facebook“ subūrė 3 tūkst. gerbėjų grupę, kurie dėl šimpanzės išlaisvinimo kreipėsi į Lietuvos prezidentę.
Petros Sonius/AAP nuotr./Reginos sutikimas Olandijoje |
Prieš 17 metų, būdama vos vienerių, šimpanzė Regina pateko į Lietuvos „Ąžuolyno meškučių cirką“. 11 metų Regina linksmino žiūrovus, fotografavosi kartu su praeiviais prie Palangos tilto, per įvairias šventes smagindavo vaikus. Tačiau prieš šešerius metus, Reginai suaugus ir atsiradus gyvūniškiems instinktams, ji buvo uždaryta į tamsų nevėdinamą rūsį be galimybės išeiti į lauką ir pamatyti natūralią dienos šviesą.
Pirmąjį kartą į Kauno aplinkos apsaugos agentūrą ir Aplinkos ministeriją dėl Reginos ir kitų „Ąžuolyno meškučių cirko“ gyvūnų laikymo sąlygų Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ kreipėsi dar 2009 metų pradžioje. Tarnyba gavo atsakymą, kad šimpanzė yra laikoma namuose ir neeksponuojama. Priemonių patikrinti, kokiomis sąlygomis šimpanzė laikoma namuose, valstybinės institucijos nesiėmė. Kauno miesto savivaldybė, kuri yra cirko dalininkė, iniciatyvos apsaugoti gyvūno gerovę taip pat neparodė.
2010 m. gruodį „Pifas“ kreipėsi į aplinkos ministrą reikalaudamas imtis skubių priemonių konfiskuoti nelegaliai laikomą šimpanzę ir užtikrinti jai reikiamas gyvenimo sąlygas. Gyvūnų gerovės tarnybai „Pifas“ kartu su tarptautine organizacija „Born Free“ ieškant vietos Europoje esančiuose rezervatuose, atsakingos institucijos pagaliau kreipėsi į teismą dėl galimybės konfiskuoti Reginą.
Kaip pasakojo „Pifo“ direktorė Brigita Kymantaitė, iš pradžių Reginai ieškota galimybių patekti į rezervatą Velse, Jungtinėje Karalystėje, tačiau tokio gyvūno pervežimui į šią šalį reikėjo apie 20 tūkst. litų. „Tokių pinigų negalėjome surinkti. Netrukus pagalbą pasiūlė Olandijoje esantis šimpanzių rezervatas „APE Sanctuary“, kuris sutiko nemokamai atvykti savo transportu ir paimti Reginą pas save reabilitacijai“, – teigė B Kymantaitė.
Plačiau apie „APE Sanctuary“ skaitykite čia.
Gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ yra visuomeninė pelno nesiekianti organizacija, jungianti bendraminčius, kuriems rūpi gyvūnų gerovė. Tarnyba, remiama visuomenės, savo veikla siekia humaniškais ir efektyviais metodais išspręsti valkataujančių ir benamių gyvūnų problemą Lietuvoje. Daugiau informacijos – www.pifas.org.