Prie Baltojo tilto susirinkusiems šventės dalyviams kinologė Daiva Kvedarienė pasakojo, kad užsiėmimuose dalyvaujantys šunys tam yra ilgai ruošiami ir mokomi. Testus išlaikę gyvūnai pažymėjimą gauna tik vieneriems metams, vėliau vėl turi būti testuojami.
„Ar šuo bus tinkamas vesti specializuotus užsiėmimus vaikams, galima nustatyti labai anksti, vos gyvūnui sulaukus 6 savaičių. Tokio amžiaus šuniukui jau atliekami polinkių testai. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad tinkamas įgimtas savybes turintis šuo ateityje bus terapiniu šunimi. Ne mažiau nei genetika yra svarbi šuniuko socializacija, jo auklėjimas ir gyvenimo sąlygos. Užsiėmimuose dalyvaujantys šunys turi būti protingai paklusnūs, nuspėjami, draugiški, noriai bendrauti su vaikais, visiškai nereaguoti į aplinkos dirgiklius ir savo šeimininko komandas suprasti vos iš kelių pirštų judesių“, – pasakojo Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.
Nors šiuo metu kaniterapija Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius, mūsų šalyje jau yra 6 testus išlaikę šunys, galintys padėti vesti vaikams specializuotus užsiėmimus. Lietuvoje šioje veikloje dalyvauja du auksaspalviai retriveriai, anglų kokerspanielis ir trys samojedai.
Pasaulinės gyvūnų dienos šventėje dalyviai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie kaniterapiją bei jos poveikį.
„Šuo kaniterapijoje yra labai svarbus motyvuojantis užsiėmimo dalyvis, ypač dirbant su hiperaktyviais ar psichologinių problemų turinčiais vaikais. Pirmiausia, šuns dalyvavimas užsiėmime padeda vaikui greičiau nusiraminti, įgauti pasitikėjimo savimi bei aplinka“, – teigė Kaniterapijos asociacijos tarybos narė, medikė Asta Raicevičienė.
Visą spalio mėnesį vyks kampanija „Gyvūnų kaspino mėnuo“, kurios vienas tikslų – pratęsti visuomenės pažintį su kaniterapija. Visą mėnesį, perkantys „Pedigree” ir „Whiskas” produktus, 3 proc. parems specialius užsiėmimus su šunimis Vilniaus SOS vaikų kaime. Pernai tokie užsiėmimai vaikams buvo vedami visą pusmetį.