Nemažai nespėjusių sukurti porų ir dar nesubrendusių gandrų išskrido rugpjūčio pradžioje, kiti iškeliavo vos sutvirtėjus jauniklių sparnams. Dabar galima pamatyti tik pavienius paukščius, retkarčiais – didesnius pulkus, skrendančius per Lietuvą žiemoti iš šiaurėje ir rytuose esančių perėjimo vietų.
Apie ligotus, neskraidančius paukščius ir visus sužeistus gyvūnus, kuriems būtina globa ir gydymas, reikia pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai.
Pasak gamtininko Selemono Paltanavičiaus, kol kas nėra jokio pagrindo nerimauti. Visų pirma paukščiai dar turi laiko išskristi, antra – gamtoje jie randa pakankamai lesalo. Todėl nereikėtų skambinti pavojaus varpais pamačius ant elektros stulpo ar stogo tupintį gandrą ir raginti jį skubiai gelbėti.
Kas kita – sužeisti, neišsivystę jaunikliai, kurie negali skristi. Jiems būtina padėti.
Tokiais paukščiais laikinai, kol juos perims Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai, turėtų pasirūpinti sodybos, kurioje yra gandralizdis, šeimininkai. Apie ligotus, neskraidančius paukščius ir visus sužeistus gyvūnus, kuriems būtina globa ir gydymas, reikia pranešti Gyvūnų globėjų asociacijai, teikiančiai tokias paslaugas Aplinkos ministerijos užsakymu, tel. 8686 44828.