Sunkiausios dienos zoologijos sode iš šiaurės atkeliavusiems arktiniams vilkams, snieginiams leopardams, amūriniams tigrams. Ne pyragai ir Afrikos atstovams. Kaip pasakojo Zoologijos sodo plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė, net ir sušlapti nemėgstantys liūtai dabar neatsisako vandens fontanų, kai kuriems gyvūnams atsigaivinti padeda ledai.
„Beždžionėms šaldėme uogienę ir darėme tokius ledus atsigaivinimui. Ruoniams žuvis ledo gabalais užšaldėme“, – pasakojo A.Grebliauskienė.
Pasak jos, tokių užsitęsusių karščių periodų pasitaiko retai ir gyvūnams tai rimtas išbandymas.
„Dirbu apie 30 metų, nebuvau su tuo susidūrusi. Būdavo karščiai 2-3 dienas, bet jie praeidavo ir gyvūnai pailsėdavo nuo to karščio. O dabar jau pora savaičių taip, sekmadienį pas mus rodė 37 laispnių karčio, tai jau tikrai sunku gyvūnams“, – kalbėjo A.Grebliauskienė.
Šaltakraujai gyvūnai karščiu mėgaujasi
Tuo metu iguanoms tokie karščiai į naudą. Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėjos Almos Pikūnienės teigimu, ropliams tai galimybė pabūti lauke.
„Didžiajai daliai šaltakraujų gyvūnų šiltas oras kaip tik į naudą. Galėjom pataupyti elektros energijos, nes nereikėjo papildomo šildymo jungti. Per karštas dienas tuos gyvūnus nešam į lauką ir saulės voniose jie atsigauna“ – sakė A.Pikūnienė.
Zoologijos sodo specialistų teigimu, nors gyvūnai šiomis dienomis mažiau ėda, tačiau nėra vangūs, nė vienam neprireikė ir veterinarinės pagalbos. Tiesa, ir dėmesio gyvūnai sulaukia mažiau, nes lankytojų srautai per karščius menkesni.