Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš Kauno botanikos sodo – dovana zoologijos sodo žvėreliams

VDU Kauno botanikos sode praūžusi Moliūgų šventė virto dovanomis Lietuvos zoologijos sodo žvėreliams: 18 veislių, beveik 400 kg didelių ir mažų ryškiaspalvių moliūgų, eksponuotų lankytojams šventės metu, buvo padovanoti Zoologijos sodo gyvūnams, rašoma pranešime spaudai.
Iš Kauno botanikos sodo – dovana zoologijos sodo žvėreliams
Iš Kauno botanikos sodo – dovana zoologijos sodo žvėreliams / Kauno botanikos sodo nuotr.
Temos: 1 Dovana

Paskutinį spalio šeštadienį VDU Kauno botanikos sodo organizuota Moliūgų šventė sulaukė didžiulio kauniečių ir Kauno svečių susidomėjimo: visą pusdienį į simbolinį lankymo sezono uždarymą Botanikos sode plūdo šeimos, kurių laukė koncertai ir bardų dainos, dirbtuvės, Kauno mokyklų ir darželių auklėtinių skobtų moliūgų paroda, prekyba rudens gėrybėmis, ekskursijos po rudenišką sodo parką, rudens žiedų paroda. Per salą nusidriekė moliūgų takas, kuriame buvo eksponuojami Botanikos sode išauginti 18 veislių moliūgai.

Pažvelgti į moliūgus dar plačiau pakvietė Aleksandro Stulginskio universiteto profesorė Honorata Danilčenko, ne atsitiktinai vadinama moliūgų karaliene: paskaitoje „Vertingas ir neįnoringas moliūgas“ profesorė pasakojo ne tik apie moliūgų veisles, jų auginimą, bet ir apie šios daržovės naudą, vertingiausius kulinarinius receptus.

Šventės svečiai ne tik grožėjosi, domėjosi, bet ir skanavo moliūgų uogienės su karštais blynais ir karšta vaistažolių arbata, džiovintų moliūgų saldainių, čia pat ant laužo išvirtos moliūgų sriubos.

Lankytojų laukė ir dar viena botaninė degustacija: apie senovines lietuviškas, britiškas, rusiškas, lenkiškas, švediškas obuolių veisles pasakojo ir ragauti ragino VDU Kauno botanikos sodo Kolekcijų skyriaus vadovas dr. A. Balsevičius. Šventės svečiai galėjo išmėginti keliolikos senojo pomologinio sodo obelų vaisių pavyzdžius ir iš naujo atrasi puikias, nepelnytai pamirštas veisles. Tarp jų – 1922 m. raudonų, šalčiui atsparių obuolių veislė „Krasnyi Shtandart'“, išveista I. Mičiūrino arba XIX a. pr. britų veislė „Cellini“, kurią surado Leonardas Phillipsas Londone. Daugeliui degustavusiųjų senovines obuolių veisles, nostalgiškus vaikystės prisiminimus sukėlė „Lietuviškas Pepinas“.

Šventei pasibaigus beveik 400 kg įvairiaspalvių VDU Kauno botanikos sode išaugintų moliūgų iškeliavo į Lietuvos zoologijos sodą, kur nuo ketvirtadienio taps žvėrelių pašaru ir žaislais. Tarp padovanotųjų 18 veislių – ir nedidukai „Crown Prince“, ir bananų formos „Pink Banana Jumbo“, ir saldieji „Uchiki Kuri“, „Sweet Mama“, ir patys didžiausieji „Big Max“ veislės moliūgai, kurių vienas sveria beveik 70 kg.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai