Gyvūnams paprastai taikomi atskiri tarifai, o kainos priklauso nuo augintinio ar jo narvo dydžio ir svorio.
Plaukiant keltu, pasak kelionių specialistės, augintinio savininkui gali tekti pirkti visą atskirą kajutę, net jei jis keliauja vienas su gyvūnu.
Prieš perkant bilietą reikia pasidomėti reikalavimais, nes yra ribojamas gyvūnų kiekis vieno reiso metu.
„Prieš perkant bilietą reikia pasidomėti reikalavimais, nes yra ribojamas gyvūnų kiekis vieno reiso metu. Jei reiso metu krovinių skyriuje bus šuo ir katė, gali būti, kad tie gyvūnai nebus priimami keliauti kartu“, – perspėja D. Bartusevičiūtė.
Kelionės maršrutą teks taikyti prie gyvūno
Kad ir kur nuvyktumėte, jums greičiausiai pavyks surasti gyvūnams draugišką viešbutį, tik prieš tai reikėtų pasidomėti sąlygomis jame: gali tekti nusivežti savo gyvūno gultą. Tačiau svarbiau yra socialinė atsakomybė, pabrėžia laidos pašnekovės.
„Kelionė gyvūnui, ypač jei tai pirmas kartas, sukelia stresą, jis gali imti elgtis neįprastai: triukšmauti, graužti baldus ar kitus daiktus. Reikėtų pagalvoti, ar tikrai verta augintinį vežtis kartu ten, kur bus labai daug žmonių“, – sako D. Bartusevičiūtė.
Jai antrina ir Baltijos kinologijos centro gyvūnų viešbučio savininkė Jurgita Gustaitienė: „Keliaujant su gyvūnu atsiranda papildomų sunkumų. Reikia suplanuoti maršrutą taip, kad būtų galima sustoti, leisti gyvūnui palakstyti, pailsėti. Jis taip pat neturi kelti nepatogumų aplinkiniams.“
Laidos viešnios pažymi, kad gyvūnas gali smarkiai pakoreguoti jūsų kelionės planus, nes muziejuje ar koncerte jam tikrai nebus įdomu, tad reikia gerai pasvarstyti, ar gyvūnas tikrai turėtų keliauti kartu.
„Norinčių keliauti su gyvūnais būna daug, kol nesužino visų sąlygų ir reikalavimų“, – tikina D. Bartusevičiūtė.