A,Oberle'is buvo sutaršytas šimpanzių, kai tuzinui turistų skaitė paskaitą. Brutali ataka privertė susimąstyti, kas išprovokuoja šimpanzes tokiam elgesiui. Ekspertai siūlo kelis atsakymus, rašo news.discovery.com.
Eugene'as Cussonsas, draustinio direktorius, sakė, kad A.Oberle'is prieš paskaitą buvo įspėtas, kaip elgtis, tačiau pažeidė taisykles, kai praėjo pro dvi tvoras, skiriančias žmones ir primatus. Tada šimpanzė griebė jį ir metė į vieną tvorų, kuria tekėjo elektra. Užpuolikas buvo patinas.
Tai, kad patinai, o ne patelės puola žmones, šimpanzių tyrinėtojų nestebina. Sylvia Amsler, Arkanzaso universiteto dėstytoja, aiškino, kad patinai elgiasi kaip kareiviai, ginantys savo teritorijas.
„Tokios atakos būna labai aršios ir lemtingos. Kai puola suaugusius žmones, patinai paprastai juos kumščiuoja ir ant jų šokinėja, kandžioja išsikišusias kūno dalis, pavyzdžiui, ausis“, – sakė ji.
Jenny Short tuo metu primena, kad šimpanzės, kaip ir kiti primatai, nėra naminiai gyvūnai.
Mokslininkas Alanas Walkeris įspėja, kad, nepaisant to, jog žmonės ir šimpanzės yra panašaus dydžio, šimpanzės yra linkusios pasinaudoti savo jėga, o žmonės – atsitraukti.
Palyginti su kūno mase, pilkosios medžiagos stuburo smegenyse šimpanzės turi pakankamai mažai, gerokai mažiau nei žmonės. Pilkojoje medžiagoje yra daug nervų, kurie reguliuoja raumenų judesius.
Puikiai suderinta žmogaus motorika leidžia atlikti sunkias ir smulkmeniškas užduotis, puikiai valdyti smulkius objektus. Tuo metu kai šimpanzės naudoja raumenis, jos dažniausiai puola arba ginasi.
Taip pat vienas šimpanzių agresyvumo paaiškinimų gali būti faktas, kad kai kurios jų buvo atimtos iš jas kankinusių žmonių, taigi jos tiesiog jaučiasi pažeidžiamos ir ginasi.