„Lesėje“ savanoriaujančios veterinarijos studentės neabejoja savo pašaukimu

Dažnai savanoriai įvairiose organizacijose yra pačių netikėčiausių profesijų atstovai. Kiekvieno jų patirtis yra neįkainojama, net jei jų darbas iš pažiūros niekuo nesusijęs su pasirinktos organizacijos veikla. Žinoma, smagu, kai savanorystės paskatinti žmonės renkasi būtent tos srities studijas, arba atvirkščiai – studijuodami įsitraukia į būsimą profesiją atitinkančias savanoriškas organizacijas.
Medeinė Sakalauskaitė
Medeinė Sakalauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Gyvūnų globos organizacijoje „Lesė“ šiuo metu savanoriauja net dvylika merginų, besimokančių ar baigusių veterinarijos studijas.

Pirmoji „Lesės“ savanorė Veterinarijos akademijos (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto veterinarijos akademija, LSMU) studentė buvo Jovita Pociūnaitė, viena iš „Lesės“ Kauno skyriaus įkūrėjų. Jovitos gimtasis miestas – Vilnius, todėl ji talkininkavo ne tik Kaune, bet ir tuo metu Filaretų g. buvusioje pirmojoje Vilniaus „Lesės“ prieglaudoje. Jovita studijas jau baigė ir aktyviai dirba savo ekologiniame ūkyje Varėnos rajone, o buvusią veiklą su beglobiais gyvūnais jai primena namuose karaliaujantys likimo nuskriausti du šunys ir katė.

Šiuo metu LSMU Veterinarijos akademijoje mokosi „Lesės“ savanorės Janina Mickutė ir Vaiva Gradauskaitė. Trečiakursė Vaiva dar prieš stodama mokytis savanoriavo „Lesėje“ ir buvo atsakinga už gyvūnų gydymo procedūras tuometinėje Filaretų g. prieglaudoje. Ji jau tada žinojo, kokias studijas pasirinks baigusi mokyklą. Antrakursė Janina prie „Lesės“ komandos prisijungė 2010 metais. Šiuo metu abi merginos kartu nuomoja butą ir jame globoja iš gatvės paimtus beglobius gyvūnus, dalyvauja „Lesės“ organizuojamuose renginiuose. Vaiva sako esanti labai dėkinga „Lesei“, nes savanoriavimas jai padėjo suprasti, kad savo karjerą ji norinti paskirti pagalbai gyvūnams. „Gerai, kad kitur nestojau, nes čia labai patinka“, – šypsosi ne vieną dešimtį iš pažiūros beviltiškų ligoniukų išgelbėjusi mergina.

Kaune ruošiami ne tik veterinarijos gydytojai, bet ir profesionalūs gyvūnų prižiūrėtojai. Šiuos mokslus krimto ir Kauno „Lesės“ vadovė Eglė Baležentienė, šiuo metu pati lektoriaujanti Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KAUPA) gyvūnų priežiūros skyriuje. Eglė dar būdama šešiolikos savanoriavo Kauno zoologijos sode, o kai tapo pilnametė, ir oficialiai įsidarbino, taigi gyvūnai ją lydėjo visą gyvenimą – profesijos pasirinkimas tikrai nebuvo spontaniškas.

Bestudijuojadama prie „Lesės“ prisijungė gyvūnų gelbėjimo veikla susidomėjusi Eglės bendrakursė Justė Petrulytė. Į „Lesę“ patekę katinukai visų pirma keliauja pas ją pirminių procedūrų ir karantino. Gyvūnų prižiūrėtoja po dvejų metų trukusių studijų taip pat tapo jau seniai gyvūnus gelbėjanti Eglės draugė Agnė Valaitytė. Šiuo metu merginos aktyviai padeda dar besikuriančioje Kauno „Lesės“ prieglaudoje Sausinės kaime.

Vilniaus kolegijos agrotechnologijų fakultete taip pat galima mokytis veterinarijos mokslų – Veterinarinės medicinos katedroje ruošiami profesionalūs veterinarijos felčeriai. Šio fakulteto studentų sąraše – net penkios „Lesės“ savanorės. Medeinei Sakalauskaitei šie mokslo metai – paskutiniai. Ji daug savo laisvalaikio praleidžia dresuodama ir gydydama „Lesės“ šunis, todėl organizacijoje tarsi gavo ir savo pareigas – yra šunų koordinatorė.

Šiuo metu „Lesėje“ savanoriauja dar keletas moksleivių, kurie ketina studijuoti veterinariją.

Keturios bendrakursės ir geromis draugėmis tapusios Vaida Jasnauskaitė, Ieva Čaplikaitė, Agnė Tubelytė ir Dovilė Kulitaitė padeda tvarkytis ne tik prieglaudoje, bet ir aktyviai dalyvauja renginiuose bei seminaruose. Jos taip pat padeda Tautmilei Stanevičiūtei, gerai žinomai gyvūnų mylėtojai ir gelbėtojai, kuri nuo 2011 m. vasaros prisijungė prie „Lesės“ komandos. Iš įvairiausių Lietuvos kampelių – Merkinės, Panevėžio, Kėdainių ir Kupiškio – kilusias merginas į Vilnių atvedė meilė gyvūnams ir svajonė tapti jų gelbėtojomis.

Vaida sako: „Aš veterinarijos studijas ir savanoriavimą „Lesėje“ pasirinkau dėl begalinės meilės gyvūnams. Tai buvo atspirties taškas. Vaikystės svajonės apie veterinariją ir pagalbą beglobiams galiausiai tapo realybe. Dabar suprantu, kiek daug man tai duoda: studijuodama įgaunu taip trokštamų žinių, o savanoriaudama mokausi bendrauti ir elgtis su nepažįstamais gyvūnais, stengiuosi juos suprasti. Ką jau kalbėti apie moralinę naudą.“

Kadangi merginas subūrė būtent Vaida ir į prieglaudėlę tvarkytis jos visada atvyksta kartu, juokais savanoriai visą jų kompaniją vadina „Vaida ir Co“.

„Lesės“ savanorė Viktorija Gradauskaitė pasirinko studijas užsienyje – Didžiojoje Britanijoje, Niukaslo prie Taino universitete ji studijuoja gyvūnų mokslus. Juos baigusi ji ketina įgyti gyvūnų elgsenos magistro laipsnį. Studijas ne Lietuvoje Viktorija pasirinko tik dėl to, kad gimtinėje ji nerado savo trokštamos specialybės. Baigusi studijas Viktorija svajoja grįžti į gimtinę ir įsteigti gyvūnų elgsenos mokyklėlę. Kol Viktorija mokosi Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje likusią jos šeimą džiugina Viktorijos išgelbėti du katinai: vienas atkeliavęs iš sanitarinės tarnybos „Grinda“, kitas leisgyvis ištrauktas iš šiukšlių konteinerio.

Šiuo metu „Lesėje“ savanoriauja dar keletas savanorių moksleivių, kurie ketina studijuoti veterinariją. O apsisprendimo tvirtumą jie išbando prižiūrėdami, slaugydami beglobius gyvūnus ir ieškodami jiems namų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai