Reikalavimai pritaikyti tiek kailinių gyvūnų (audinių, naminių juodųjų ar baltųjų šeškų, rudųjų, poliarinių lapių, usūrinių šunų), tiek kailiams ir mėsai auginamų gyvūnų (trumpauodegių, ilgauodegių šinšilų, nutrijų) gerovei užtikrinti. Nustatytos bendros ir specialiosios laikymo sąlygos atskirų rūšių gyvūnams, nurodyti jų auginimui privalomi skirti plotai, laikymo įranga, gyvūnų priežiūra, jų tikrinimas ir kt.
Įrengiant laikymo vietas, augintojai privalės pasirūpinti, kad kailiniai gyvūnai gyventų kiek įmanoma natūralesnėje aplinkoje, jų biologinius poreikius atitinkančiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, laikantys mėsėdžius kailinius gyvūnus, arba daugiau kaip 50 nemėsėdžių kailinių gyvūnų, iki 2015 m. rugpjūčio 1 d. privalės savo ūkius įregistruoti teritorinėse Valstybinėse maisto ir veterinarijos tarnybose.
Specialieji reikalavimai kanadines audines ir naminius šeškus auginti ne mažesniuose kaip 30 cm. pločio narvuose taps privalomi nuo 2016 m. gegužės 1 d. Reikalavimai kitų kailinių gyvūnų laikymo įrangos (narvų) plotui ir aukščiui įsigalios nuo 2019 m. gegužės 1 d
„Vieningų Europos Sąjungos reikalavimų kaip auginti kailinius žvėrelius nėra, šiuos klausimus spręsti palikta kiekvienai valstybei savarankiškai. Tikimės, kad aiškūs ir konkretūs reikalavimai šių gyvūnų laikytojams, paruošti atsižvelgiant į naujausią mokslinę informaciją ir Europos konvencijos dėl ūkinės paskirties gyvūnų apsaugos nuolatinio komiteto rekomendacijas dėl kailinių gyvūnų, leis nusistovėti aiškiems veiklos principams, kuomet siekiant verslo klestėjimo nesileidžiama į kompromisus dėl gyvūnų gerovės“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų gerovės ir sveikatingumo skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.