„Insektariumas“ Palangoje veikia jau trečią vasarą. Vieno jo įkūrėjų Mindaugo Mauruko teigimu, šie gyvūnai yra jo hobis: „Tiesiog norėjosi turėti tuos gyvūnus. Kolega, su kuriuo tą padarėm, gyveno Palangoje, aš gyvenau Klaipėdoje. Nusprendėme įsikurti Palangoje.“
Jo teigimu, „Insektariume“ laikoma apie 80 skirtingų rūšių gyvūnų.
„O individais tai turime dešimtis tūkstančių, nes tarakonų yra didelės kolonijos – viena kolonija yra per tūkstantį tarakonų“, – pasakojo jis.
M.Mauruko teigimu, įvairūs gyvūnai Palangą daugiausia pasiekė iš Europoje esančių veisėjų.
„Jie yra surinkti iš daugelio šalių, nes vieni žmonės veisia tarakonus, kiti skorpionus. Bendravome su jais ir susirinkome tokią kolekciją. Yra viena kita rūšis, kuri keliavo ne iš Europos. Yra iš Amerikos atkeliavusių gyvūnų“, – M.Maurukas pasakojo, kad iš Europos gyvūną atsivežti paprasčiau dėl dokumentų.
Tuo metu žmonės, kurie nori panašius gyvūnus auginti namuose, dažniausiai įsigyja juos juodojoje rinkoje.
„Paprastas žmogus lenda į juodąją rinką, kur išvis labai paprasta, nes žmonėms paštu atsiunčia. (…) Didžiausias pavojus kyla tuomet, kai yra šalta. Jeigu jis siunčiamas žiemos metu, gali sušalti. O šiaip tai tikrai be problemų keliauja tokiais būdais“, – pasakojo M.Maurukas.
Tiesa, Lietuvoje tokie gyvūnai dar nėra labai populiarūs.
„Bet pamažu daugėja tokių gyvūnų augintojų. Ateityje turėtų būti dar populiariau. Pavyzdžiui, Amerikoje dažnai kaip augintinis nuperkamas voras vietoje žiurkėno. O pas mus labiau žiurkėnai ir įvairūs triušiukai“, – pasakojo jis.
Ar sunku namie auginti, tarkime, vorą?
„Jis yra vadinamas tinginių gyvūnu. Svarbu, kad būtų šilta, kad būtų drėgmės, maisto. Maitinasi jie kartą per savaitę ar dvi, kai kurios rūšys gali išbūti nevalgiusios metus. Priežiūros tikrai daug nereikalauja“, – pasakojo M.Maurukas.
Net ir „Insektariume“, kur yra kelios dešimtys tūkstančių nariuotakojų, užtenka vieno žmogaus gyvūnų priežiūrai.
„Užtenka vieno žmogaus, bet jis turi visą savo laiką paskyręs tiems gyvūnams. Jie laikomi terariumuose, didelių narvų valyti nereikia, bet reikia skirti visą savo laiką“, – pasakojo jis.
Vizitas „Insektariume“ kainuoja 3,5 Eur.