Leipcige esančio Maxo Plancko instituto mokslininkų studija parodė, kad šimpanzių patelės labiau linkusios poruotis su patinais, kurie dalijasi maistu, o šios išvados gali nušviesti ankstyvųjų žmonių bendruomenių santykius.
„Nustatėme, kad laisvėje gyvenančių šimpanzių patelės dažniau lytiškai santykiavo su patinais, kurie per 22 mėnesių tyrimo laikotarpį dalydavosi su jomis mėsa“, – sakė studijos autorė Cristina Gomes.
Iš tyrimo rezultatų, kurie buvo paskelbti žurnale „PLoS One“, „galima daryti tvirtą prielaidą, kad laukinės šimpanzės dalijasi maistu už seksą ir kad jos taip elgiasi atsižvelgdamos į ilgalaikius santykius“, – sakė ji.
C.Gomes ir jos bendradarbiai Dramblio Kaulo Krante trejus metus tyrė 49 šimpanzių būrio poravimosi ypatumus. Jie taip pat stebėjo, kaip patinai dalijasi medžioklės laimikiu su patelėmis.
„Nustatėme, kad patelės dažniau poravosi su patinais, kurie bent kartą dalijosi su jomis mėsa. Tai rodo, jog dalijimasis maistu didina patino galimybes susiporuoti“, – nurodoma pranešime.
Mokslininkai mano, kad šie rezultatai gali padėti atspindėti santykius tarp individų primityviose rinkėjų bendruomenėse.
„Šios išvados tikriausiai turės įtakos mūsų dabartinėms žinioms apie vyrų ir moterų santykius“, – sakė C.Gomes.
Kai kurie medžiotojų ir rinkėjų bendruomenių tyrimų duomenys leidžia daryti išvadą, kad vyrai, kuriems labiau sekasi medžioklėje, paprastai turi daugiau žmonų ir susilaukia daugiau palikuonių, pridūrė mokslininkai.
C.Gomes sakė norinti toliau tirti primityvias žmonių bendruomenes, kad išsiaiškintų, ar yra ryšys tarp „reprodukcinės sėkmės ir gerų medžioklės įgūdžių“.